23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Dzieje się w Polsce. Ulewy, wichura, a na południu śnieg

Aktywny niż GISELE daje się we znaki mieszkańcom Polski. Po bardzo wietrznej i obfitującej w deszcz nocy nadchodzi równie dynamiczny dzień w pogodzie. Tylko mieszkańcy wschodu odetchnęli dziś z ulgą. Załamanie pogody jest już za nimi. Środa przyniesie na wschodzie rozpogodzenia. Wróćmy jednak do dynamicznej pogody, bo tej w Polsce nie zabraknie.

Deszcz w Polsce

Już od rana bardzo zła pogoda panuje na zachodzie, południowym zachodzie i północy Polski. Bardzo intensywne opady deszczu występowały będą w tych regionach praktycznie przez cały dzień. Strefa opadów stopniowo odsuwała będzie się na północny wschód Polski. Po południu i wczesną nocą deszczu w kraju będzie już coraz mniej. Niż GISELE przestanie wpływać bezpośrednio na pogodę w kraju.

Jeszcze dziś silna wichura w Polsce

Zanim jednak pogoda w Polsce uspokoi się, to mieszkańców centrum oraz zachodu i północy czeka jeszcze dzień z silnym wiatrem.

Wiatr w Polsce

Na północy Polski wiało będzie z siłą ponad 80 km/h. Nad samym morzem nie można wykluczyć porywów wiatru nawet do 100 km/h. Z każdą godziną strefa silnego wiatru i wichury odsuwała będzie się na północ i zachód Polski, a pogoda stopniowo zacznie się uspokajać. Mocniej powieje również na krańcach południowo wschodnich, gdzie wiatr wiać może z prędkością przekraczającą 65 km/h.

Śnieg na południu Polski

Jakby silnego wiatru i ulew było mało, to na południu Polski intensywnie sypnęło śniegiem. Krajobrazy w górach i na obszarach podgórskich zabieliły się. Śnieg spadł między innymi w Tatrach, ale i w zimowej stolicy Polski, Zakopanem.

Pogoda już od dzisiejszego popołudnia zacznie się uspokajać. Niestety zrobi się zimno. W wielu miejscach na południu kraju prognozowane są przymrozki. Piszemy o tym w innych wpisach na stronie.