Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda gwałtownie się zmieniła. Burze i upał poza Polską, lecz wystąpił lokalnie dzień gorącyPogoda gwałtownie się zmieniła i silne burze już dziś nie występowały. Już wczoraj nie było upału w Polsce, ale sobota przyniosła opady i ochłodzenie. Miejscami przekroczyliśmy próg dnia gorącego

Duża zmiana pogody, silne burze pojawią się w przyszłym tygodniu

W sobotę postępowała od zachodu rozbudowa układów wyżowego znad zachodniej części Europy, jaki odsuwa układy niskiego ciśnienia dalej na wschód, przynosząc w większości pogodną i słoneczną aurę w większości kraju. Nie brakowało jednak opadów na południu, centrum i wschodzie oraz południowym wschodzie. Napływać zaczęły chłodniejsze masy powietrza z północnego zachodu, ale i tak wystąpił dziś dzień gorący na Kujawach i Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku.

Jutro sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie, gdyż Polska ma znajdować się pod wpływem antycyklonu z centrum nad południowo zachodnią częścią naszego kraju, przynosząc pogodną i słoneczną aurę. We wschodniej części kraju niewykluczone są słabe opady i rozproszone burze. Docierać mają do wschodniej połowy naszego kraju chłodne masy powietrza polarnego i kontynentalnego z północy. Natomiast w zachodniej zaznaczy się adwekcja powietrza polarnomorskiego znad Atlantyku.

Gorąco było w niektórych rejonach Polski, dynamiczna pogoda poza naszą granicą

Sobota przyniosła na sporym obszarze Polski duże z większymi przejaśnieniami. Jednak od północnego zachodu do centrum zaczęły postępować rozpogodzenia, co miało związek z napływem suchszej masy powietrza. Zdarzyły się przelotne opady deszczu, jedynie na zachodzie i północnym zachodzie było bez opadów. Nie wystąpiły dziś w ciągu dnia burze, jedynie w godzinach porannych grzmiało jeszcze na Podkarpaciu. Wysokość opadów na południowym wschodzie kraju sięgnąć mogła dziś od 10 mm do 25 mm, natomiast krańcach południowych do 30-40 mm. W najcieplejszym momencie dnia od 19°C na południu do 26°C na Kujawach, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Chłodniej było w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 16°C. Wiatr okazał się słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Tylko w górach oraz w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda. Temperatura maksymalna, 24.06.2023 – 08:00-20:00 czasu urzędowego na stacjach IMGW-PIB w Polsce

pogoda. wysoka temperatura w Polsce
Pogoda sprawiła niespodziankę. Dzień gorący w Polsce na Kujawach, Pomorzu i Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Chłodniej było na południu

Noc z soboty na niedzielę zapowiada się z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Jedynie na południowym wschodzie i wschodzie okresami duże i tam stopniowo zanikające opady deszczu. Gdzieniegdzie w kotlinach i dolinach rozwiną się mgły ograniczające widzialność do 200-300 m. W najchłodniejszej części nocy na termometrach 11°C do 15°C, niższe wartości w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

Śledź na bieżąco prognozy pogody dla Polski

Fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz