Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Herold uderzy z potężną siłą. Cyklon niesie wiatr 140 km/h. Występują burze i ulewy

W Europie Centralnej króluje wyż HELGE przynosząc słoneczną i spokojną aurę. Nie wszędzie pogoda jest tak spokojna. We wpisie chcieliśmy opisać cyklon, który w dniu dzisiejszym znajduje się blisko wybrzeża Madagaskaru. To bardzo ciekawe zjawisko pogodowe w tym regionie Świata.

Cyklon został nazwany HEROLD i jest bardzo ciekawym zjawiskiem meteorologicznym. Wszystko przez to, że przy całej swej sile jest on niemal stacjonarny. Porusza się z prędkością zaledwie 5 mil na godzinę w kierunku wschodnim, czyli oddala się od Madagaskaru.

HEROLD wpływa na pogodę w północnej części Wyspy. W wielu miejscach występują tam burze i ulewne opady deszczu. Opady podczas przechodzenia chmur kłębiastych rozbudowujących się w obszarze oddziaływania silnego cyklonu są bardzo intensywne.

Cyklon będzie wzmacniał się z każdym kolejnym dniem. Szczególnie niebezpiecznie zapowiada się uderzenie cyklonu w Mauritius i Wyspy Rodrigeza. Cyklon powinien znaleźć się tam w drugiej połowie obecnego tygodnia. Wiatr w momencie uderzenia w Wyspy wiać będzie z prędkością przekraczającą 140 km/h. To niszczące porywy wiatru. Szkody z pewnością będą duże. Będziemy śledzić dla Was przebieg zdarzeń pogodowych związanych z cyklonem HEROLD.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk