Pogoda. Intensywne opady deszczu i burze prowadzące do podtopień. Są alerty IMGW

Od kilku dni występuje dynamiczna aura nad Polską. Burze powodują zalania, szkody wiatrowe opady przynoszą opady gradu. Dodatkowo na południu i południowym-zachodzie występują intensywne opady deszczu.

Synoptycy IMGW-PIB wydali ostrzeżenia 1 i 2-ego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Na wschodzie, centrum i południu oraz na północy kraju burze przynosić mają w sobotę intensywne opady deszczu do 50 mm mm, punktowo akumulacja 60 mm. Możliwe podtopienia. Ponadto prognozowany jest silny wiatr do 90 km/h. Niewykluczone są nawet pojedyncze trąby powietrzne.

Na południu od kilku dni obserwowane są intensywne opady. natomiast w woj. dolnośląskim, w Pobiednej-68 mm, w Bogatynii-51 mm, w Przesiece-40 mm. Nadal prognozuje się występowanie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym.  Ostrzeżenia: od 20 mm do 30 mm. Całkowita suma opadów wyniesie od 50 mm do 70 mm, lokalnie około 90 mm – informuje synoptycy IMGW-PIB.

Ostrzeżenia wydane przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW-PIB)

Ostrzeżenia meteorologiczne Polscy Łowcy Burz wraz z nałożonymi danymi radarowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Na południu i południowym-zachodzie obowiązują alerty przed opadami intensywnymi opadami doprowadzającymi do podtopień.

Prognozowana wysokość opadów do godzin porannych w niedzielę na obszarze Polski.

POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ TUTAJ