Pogoda na 27 lipca. Dziś gorący dzień w Polsce. Przejdą burze

prognoza pogody na 21 lipca

Początek nowego tygodnia nie przyniesie dużych zmian w pogodzie. Nad krajem w dalszym ciągu znajduje się front atmosferyczny o charakterze chłodnym./ W obrębie jego oddziaływania, a także na przedfrontowej zbieżności wiatru dojdzie do rozwoju burz. Lokalnie zjawiska burzowe mogą mieć gwałtowny przebieg. Poniżej mapa ukazująca położenie frontu atmosferycznego (i zbieżności wiatru) o godzinie 8 rano.

SIGNIFICANT IMGW na dzień 27.07.2020 według IMGW-PIB.

Front nie niesie za sobą większych zmian w pogodzie. Za nim do kraju nadal nadciąga dość ciepłe powietrze pochodzenia morskiego, stąd temperatury w kraju będą w miarę na podobnym poziomie.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

pogoda w poniedziałek

Na powyższej mapie opracowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej widać, że najcieplejszym regionem w Polsce w poniedziałek będzie centrum kraju. Tutaj słupki rtęci wzrosną do nawet 27 stopni powyżej zera. Tylko nieco chłodniej na wschodzie kraju. W pasie od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie do 26 kresek na termometrach. Najchłodniej w dniu dzisiejszym nad morzem i na Warmii, gdzie słupki rtęci wzrosną do 23 stopni.

Na zachodzie kraju poniedziałek będzie pogodny. Zupełnie inaczej niż w centrum i na wschodzie Polski. W centrum zalegać będzie zachmurzenie związane z chłodnym frontem atmosferycznym. Tutaj praktycznie przez cały dzień możliwe są opady deszczu. Nie będą to opady intensywne, lecz miejscami mogą one mieć charakter ciągły.

Na wschodzie kraju możliwe są burze. Lokalnie zjawiska burzowe mogą być dość intensywne niosąc ze sobą opady gradu nawet do 3cm. Największe szanse na gwałtowne burz wystąpią dziś na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny. Jednak burze możliwe są w całej Polsce wschodniej. Pierwsze z nich wystąpić mogą już w okolicach godzin południowych, jednak największa intensywność burzowa przypadnie na godziny popołudniowe.