Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 4 czerwca. Ciepły czwartek w Polsce. Wystąpią burzePolska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy dwoma niżami barycznymi. Na krańce północno wschodnie kraju oddziaływał będzie niż ISOLDE. W drugiej części dnia do Polski zachodniej zbliży się ciepły front atmosferyczny związany z niżem JULIANE.

Jednak przez większość czwartkowego dnia czeka nas w Polsce piękna, słoneczna i ciepła aura. W większości regionów kraju termometry w dniu dzisiejszym przekroczą dwudziestki. Najchłodniej, bo 17 stopni będzie dziś na Suwalszczyźnie. Podobne wartości temperatur odnotujemy w górach. Pozostałe regiony Polski solidarnie, od 21 do 22 kresek powyżej zera.

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Czwartek przyniesie nam burze w Polsce. Burze pojawią się na północnym wschodzie kraju, w strefie oddziaływania frontu okluzji. W drugiej części dnia zagrzmieć może również na południowym zachodzie kraju oraz w górach. Nie powinny być to burze o gwałtownym charakterze. Jak ostrzega IMGW burze mogą dziś przynosić porywy wiatru do 65 km/h oraz opady gradu, lokalnie do 2 cm średnicy.

Opady deszczu możliwe są dziś przed południem na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Będą to jednak opady słabe, zanikające. W drugiej części czwartku wraz ze zbliżaniem się do Polski zachodniej strefy frontu atmosferycznego możliwe są również opady deszczu w regionach zachodnich. Oczywiście opady towarzyszyły będą również burzom, które możliwe są na południowym zachodzie oraz w górach.

Wiatr nie będzie dokuczał w dniu dzisiejszym mieszkańcom Polski wschodniej. W godzinach popołudniowych wiatr wzmagać się zacznie na zachodzie, północnym zachodzie oraz na krańcach południowych kraju. Nie będzie to jednak wiatr bardzo silny. Nad samym morzem jego porywy sięgać mogą 65 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk