Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 6 września 2022. Antycyklon wpływa na pogodę, ale nadciągają zmiany

Pogoda na 6 września 2022 dla Polski. Prognoza temperatury, wiatru i zachmurzenia

Wtorek w pogodzie nad Polską nie przyniesie jeszcze większych zmian. Nadal na aurę w regionie wpływa wyż znad Skandynawii. Pogoda na 6 września przyniesie nam nadal cyrkulację północną, więc temperatury powietrza będą umiarkowane. Znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, więc w kraju nie pojawią się jeszcze dziś opady. Jednak burze i strefa frontowa są coraz bliżej kraju. Zapraszam na prognozę pogody na dzisiejszy dzień.

Pogoda na 6 września. Sytuacja baryczna w Europie
Pogoda na 6 września. Sytuacja baryczna w Europie

Na powyższej mapie barycznej widać, że wyż Skandynawski powoli wytraca siłę. Ciśnienie w jego centrum obniży się dziś do 1025 hPa, co oznacza spadek o kilka hPa. Coraz silniejszy wpływ na pogodę w Europie ma niż, którego centrum znajduje się nadal nad Wyspami Brytyjskimi. Już obecnej doby front atmosferyczny i przedfrontowe zbieżności wiatru zbliżą się do Polski przynosząc burze i opady między innymi na terytorium Niemiec. W strefie dobrej pogody pozostaje południowa Europa, gdzie wciąż panuje upał, jednak groźne zjawiska pogodowe ustąpiły. Zobacz również: Załamanie pogody nadciąga do Polski.

Pogoda na 6 września. Bez większych zmian w temperaturach nad Polską

Do kraju nadciąga ocieplenie związane ze zmianą cyrkulacji na zachodnią. Jednak jeszcze dziś tego nie odczujemy. Wtorek to nadal północna cyrkulacja powietrza i adwekcja chłodniejszych mas powietrza pochodzenia polarnego. W związku z tym temperatury nie będą bardzo odbiegały od tych notowanych w Polsce w ostatnich dniach.

Prognoza temperatury na wtorek dla Polski
Prognoza temperatury na wtorek dla Polski

Dzisiejszy poranek na wschodzie kraju znów był bardzo chłodny. Termometry o poranku wskazywały lokalnie niewiele ponad 5 stopni Celsjusza. Szczęśliwie po dość chłodnym poranku słupki rtęci dość szybko powędrują ku górze. Na wschodzie, gdzie pogoda na 6 września przyniesie najniższe temperatury termometry wskażą dziś 16-18 stopni powyżej zera. Im dalej na zachód i południowy zachód, tym temperatury powietrza będą wyższe. W pasie centralnym kraju wartości temperatury to 18-20 stopni. Na zachodzie i południowym zachodzie nawet do 22-23 stopni Celsjusza. W większości regionów Polski wiatr będzie dziś praktycznie nieodczuwalny. Mocniejszych porywów wiatru spodziewamy się dzisiaj na zachodzie kraju, gdzie w porywach wiatr osiągać może prędkość do 50 km/h.

Wtorek upłynie pod znakiem słonecznej pogody

Cieszmy się wyżową pogodą, gdyż wtorek i środa będą to ostatnie dni w tym tygodniu, podczas których słońce będzie przeważało na niebie. Tak jak wspominałem, z zachodu zbliżał będzie się front atmosferyczny niosąc wzrost zachmurzenia, opady i burze. Jednak to jeszcze nie dzisiaj. Dziś dominacja słonecznej, bezchmurnej aury.

Pogoda na 6 września. Dużo słońca nad Polską
Pogoda na 6 września. Przewaga bezchmurnego nieba

Wysokie ciśnienie atmosferyczne zapewni nam przewagę słońca na niebie podczas dzisiejszego dnia. Chmury będą pojawiały się nad Polską, jednak nie przyniosą one zarówno opadów deszczu, jak i tym bardziej innych zjawiska atmosferycznych. W godzinach popołudniowych burze mogą występować u naszych zachodnich sąsiadów, jednak tak jak wspominałem, pogoda na 6 września nie powinna przynieść opadów na terytorium naszego kraju. Na zmiany w pogodzie przyjdzie czas za kilkadziesiąt godzin. Tym samym chciałem życzyć Wam dobrego, spokojnego wtorku. Zarówno pogoda, jak i biomet wpływały będą korzystnie na nasze samopoczucie. Ciśnienie atmosferyczne delikatnie spada, jednak wciąż jest na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze w południe barometry wskazywały będą w okolicach 1025 hPa. Po południu ciśnienie zacznie spadać, by do wieczora osiągnąć poziom 1020 hPa. Po więcej informacji pogodowych zapraszam na stronę główną portalu Fani Pogody.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk