Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 8 maja 2020 dla Polski. Wyż „PAUL” zapewni piękną pogodę. Deszcz i burze nie wystąpią

Pogodę w Polsce w piątek 8 maja kształtował będzie ośrodek wysokiego ciśnienia PAUL z centrami nad Morzem Śródziemnym i Bałkanami. Wyż przyniesie Polsce słoneczną i bezchmurną aurę. Opady i burze dziś nad Polską nie wystąpią. Poniżej mapa baryczna Europy., na której widać poszczególne ośrodki baryczne. Na zachodzie kontynentu królują ośrodki niskiego ciśnienia, które przyniosą dziś burze w Hiszpanii i Francji.

Wróćmy jednak do kraju, gdzie w dniu dzisiejszym burze nas nie dotyczą. Słoneczna aura przyniesie również przyjemne, wiosenne temperatury w Polsce. Najchłodniej na północy kraju. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach w okolicach 15 stopni powyżej zera. Na wschodzie Polski słupki rtęci wskażą 16 stopni.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

Jeszcze cieplej na zachodzie kraju, gdzie temperatura sięgnie 19 stopni. Najcieplejszym regionem w piątek będzie Dolny Śląsk i Wielkopolska. W tych regionach 20 stopni ciepła. Czeka nas więc bardzo przyjemny dzień.

Odczucia ciepła w dniu dzisiejszym nie będzie psuł wiatr. W całym kraju praktycznie bezwietrznie. Delikatne porywy wiatru możliwe będą nad samym morzem. Tam jednak wiatr również nie będzie zbyt silny. Nie przeszkodzi w spacerach po plaży.

Podobna, wyżowa pogoda utrzyma się jeszcze przez weekend. Później niestety czeka nas pogorszenie aury. W Polsce możliwy jest nawet atak zimy w połowie maja. Ostrzegamy o tym od kilku dni.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz