Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek 28 lipca. Ciepły dzień, ale pojawią się opady deszczu

Pogoda na czwartek. Dużo słońca w Polsce

Dostajemy się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia. Jego centrum znajdzie się dziś na południowy wschód od Polski. Jednak wyż nie wszędzie w kraju zapewni dziś piękną słoneczną pogodę. Na północnym wschodzie zaznaczy się front okluzji. Pogoda na czwartek przyniesie przelotne opady deszczu w części kraju. Poniżej mapa z sytuacją baryczną na dzisiejszy dzień.

Pogoda na czwartek. Sytuacja synoptyczna w Europie

Wczoraj na portalu pisaliśmy o złej pogodzie jaka czeka nas w weekend. Zanim to jednak nastąpi czekają nas dwa ciepłe i w miarę pogodne dni. Niż, który w weekend przyniesie załamanie pogody w Polsce powoli wykształca się na południowym zachodzie kontynentu. Przyniesie on burze między innymi w Hiszpanii, czy Francji. Nas zjawiska burzowe w czwartek nie dotyczą.

Pogoda na czwartek. Trochę deszczu na wschodzie kraju

Tak jak wspomniałem we wstępie, na wschodnie regiony Polski wpływać będzie front okluzji. Przyniesie on słabe, przelotne opady, zwłaszcza w pierwszej części dnia na wschodzie kraju. Przykładowo obecnie strefa opadów deszczu przemieszcza się południem Lubelszczyzny, nad Ziemią Świętokrzyską, czy Podkarpaciem. Widać to na poniższym skanie radarowym z portalu Awiacja IMGW.

Opady na Lubelszczyźnie w czwartkowy poranek
Opady na Lubelszczyźnie w czwartek z rana

W kolejnych godzinach pogoda na czwartek przyniesie w dalszym ciągu zanikające, coraz słabsze opady we wschodnich regionach kraju. Podczas, gdy lokalnie na wchodzie wciąż pojawiają się opady, na zachodzie, północy i w centrum kraju od rana mnóstwo słońca i pogodnego nieba. Tak zostanie do końca dzisiejszego dnia. Opady na bieżąco śledzić możecie w naszym radarze opadów. Dziś nie będzie to narzędzie bardzo przydatne, jednak w pierwszej części dnia jak najbardziej sprawdzać można, gdzie jeszcze znajduje się w Polsce strefa opadów.

Ciepły dzień w czwartek 28 lipca

Pogoda na czwartek przyniesie nam całkiem przyjemne temperatury w Polsce. Jednak nie wszędzie będzie bardzo ciepło. Podczas gdy na południu Polski słupki rtęci dotrą do nawet 26 kresek, tak na północy kraju, nad Bałtykiem temperatury to zaledwie 18-20 stopni Celsjusza. Poniżej mapa z prognozą temperatury na dzisiejszy dzień.

Pogoda na czwartek 28 lipca. Temperatury w Polsce
Pogoda na czwartek. Temperatury nad Polską

Ciepło i przyjemnie również w pasie centralnym kraju. Od lubuskiego, po Lubelszczyznę termometry wskazywały będą dziś w okolicach 24 stopni Celsjusza. To idealna temperatura by zapewniać nam duży komfort termiczny. Pogoda na czwartek nie przyniesie wiatru w Polsce. Lekko wiać może na północnym wschodzie. Jednak i tutaj porywy wiatru osiągały będą maksymalnie do 20-30 km/h. Na pozostałym obszarze kraju praktycznie bezwietrznie. Ciśnienie atmosferyczne bardzo wysoki. Już w dzień barometry pokazywały będą powyżej 1020 hPa. W nocy z czwartku na piątek wartość ciśnienia wynieść może nawet 1025 hPa.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk