26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na czwartek 7 stycznia. Dalsze opady śniegu w Polsce

Pogoda na 7 stycznia

Pogodę w czwartek 7 stycznia kształtował będzie front okluzji. Ułożony on będzie wzdłuż północnej części kraju, jednak przyniesie on złą pogodę nie tylko na północy Polski.

Zacznijmy od opadów, gdyż tych będzie sporo podczas dzisiejszego dnia. Już od godzin porannych czekają nas opady śniegu, które wystąpią w pasie od Podlasia, Warmii i Mazur, przez centrum Polski, po Dolny Śląsk, Śląsk i zachód kraju. Lokalnie śnieg może padać intensywnie. Słabych, lokalnych opadów deszczu spodziewamy się w Polsce południowo wschodniej.

Sporo opadów nad Polską również po południu i wieczorem. W godzinach popołudniowych najwięcej opadów śniegu w zachodniej części kraju. Na wschodzie, lokalnie padać może deszcz.

Czwartek nie przyniesie dużych zmian jeśli chodzi o temperaturę w Polsce. Nadal najniższe temperatury w Polsce północnej, gdzie słupki rtęci przez cały dzień mogą utrzymywać się poniżej zera (-2 stopnie). W okolicach zera na zachodzie kraju. Im dalej na południowy wschód tym cieplej. W centrum kraju, temperatura tylko minimalnie dodatnia, a na południowym wschodzie nawet do plus czterech stopni.

Temperatury w Polsce

Temperatury w Polsce nie będzie obniżał wiatr. Bardzo delikatne porywy wiatru możliwe są jedynie na zachodzie Polski. W pozostałych regionach kraju wiatr będzie dziś praktycznie nieodczuwalny.