Pogoda na czwartek dla Polski. Mróz tylko w górach. Trochę deszczu i śniegu. Nadal silny wiatr. Burze nie wystąpią

Południowo-zachodnia i zachodnia część Polski znajduje się dziś pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia FRANK z centrum nad Niemcami. Na Polskę północną i częściowo wschodnią wpływały będą fronty atmosferyczne związane z niżami znad Rosji.

Sytuacja baryczna będzie miała odwzorowanie w pogodzie nad Polską w czwartek. Na zachodzie ujrzymy dziś więcej słońca. We wschodniej i północnej części kraju, więcej chmur i możliwe opady deszczu. Na południu niewykluczone kolejne opady śniegu. Tak widzi to dziś model Swiss HD.

Jak widać w Polsce będziemy dziś mieli do czynienia z opadami przelotnymi. Fronty atmosferyczne są dość mało aktywne stąd też natężenie opadów nie będzie wysokie.

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Czwartek będzie ciepłym dniem w Polsce. Najchłodniej na południu kraju. Od -3 w górach po 1-2 stopni na nizinach Małopolski, Podkarpacia i Śląska. W centrum kraju od 3 do 4 stopni. Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na północy. Nad samym morzem termometry wskażą nawet 7 stopni powyżej zera.

6 lutego w Polsce nadal mocno wiał będzie wiatr. W wielu miejscach kraju porywy wiatru przekraczały będą 60 km/h. Najsilniej wiatr wiał będzie na terenach nadmorskich. Im dalej na południe, tym siła wiatru będzie mniejsza, jednak będzie on odczuwalny właściwie w całym kraju.