Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek. Pogodny, lecz zimny dzień w Polsce

Pogoda na środę

Po wielu dniach przewago niżów i frontów atmosferycznych Polska dostała się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia. Na pogodę w kraju przez pewien czas wpływał będzie wyż REMESH, którego centrum rozciąga się od Wysp Brytyjskich po Niemcy.

Pogoda w czwartek

Ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam chłodniejszy okres w pogodzie. Czeka nas za to mniej opadów i zachmurzenia. Na mapach opadów i zachmurzenia dla Polski widać, jak cała południowa część kraju dostanie dziś porcję przejaśnień. Chwile ze słońcem możliwe dziś również będą w centralnej części kraju. Więcej chmur i wilgoci na północy Polski. Nad samym morzem nie wykluczone jest powstanie chmur kłębiastych w chłodnej masie powietrza. Z wyżej wypiętrzonych chmur może przelotnie popadać deszcz. Jednak opady nawet jak wystąpią, nie powinny być intensywne.

Temperatury o poranku w Polsce spadły niewiele ponad zero. Lokalnie z pewnością pojawiły się przygruntowe przymrozki w Polsce. Po bardzo zimnym poranku, temperatury w dzień nieco wzrosną, jednak nigdzie w Polsce nie będzie cieplej jak 8 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury, lokalnie prognozowane są w Polsce centralnej i wschodniej. Jednak by słupki rtęci wzrosły ponad 6 stopni niezbędne dziś będzie słońce. To pojawiało się będzie tylko w południowej części kraju i lokalnie. W północnej części kraju chłodniej, w okolicach 4-6 stopni.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk