Pogoda na czwartek. Zróżnicowana aura nad Polską. Chłód na północy. Burze nie wystąpią

Większa część Polski znajdzie się w czwartek pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia CLAWS. Taka sytuacja przynosić będzie ciepłą, słoneczną i stabilną pogodę nad przeważającym obszarem kraju. Jednak nie wszędzie pogoda będzie tak dobra.

W czwartek i piątek dalej pozostaniemy w stosunkowo chłodnych masach powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Regiony nadmorskie oraz Warmia, Mazury i Suwalszczyzna dostaną się pod wpływ niżów z północy Europy. W tych regionach spodziewać się możemy zachmurzenia, przelotnych opadów deszcz, a przede wszystkim dużo niższych wartości temperatury.

Prognoz pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Na północy w czwartek bedzie chłodno. W wielu miejscach słupki rtęci nie przekroczą 20 stopni zatrzymując się na 18-19 kresce powyżej zera. W pasie Polski centralnej już cieplej, bo od 23 do nawet 25 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w regionach południowych, gdzie termometry wskażą nawet 26 stopni powyżej zera.

Wracając do opadów. Deszcz możliwy jest dziś w północnych regioanach kraju. Będą to opady przelotne, typu konwekcyjnego. Chmury kłębiaste nawet na północy nie wypiętrzą się tak wysoko, by dać wyładowania atmosferyczne, więc burze nad Polską w czwartek nie wystąpią.

Na północy kraju przez cały dzień temperaturę odczuwalną obniżał będzie dodatkowo wiatr. Ten na północy momentami może wiać z dość dużą siłą. Porywy wiatru na północy sięgać mogą nawet 70 km/h.