Pogoda na dziś (11.07.2019 r.): Nawet 24°C i burze z gradem w Polsce

W czwartek Polska znajduje się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia na skraju niżu “PIRMIN” znad Rosji. Nadal napływa chłodna i lekko chwiejna masa pochodzenia polarno-morskiego, w której z powodzeniem tworzyć będą się chmury Cumulonimbus z przelotnymi opadami deszczu i drobnym gradem, zwłaszcza na wschodzie i południu.

W dniu dzisiejszym słabe burze są prognozowane na południu i południowym – wschodzie i wschodzie kraju. Akumulacja opadów w czasie burz nie powinny przekraczać 10-15 mm, natomiast porywy wiatru do 65 km/h.

Chmury burzowe będą występować na ogół w postaci pojedynczych, rozproszonych komórek, tylko w dzielnicach południowych, w wyniku większego przepływu mas powietrza i ścinanie wiatru do 15 m/s konwekcja może mieć charakter nieco bardziej zorganizowany.

Burze bardzo lokalnie mogą przynieść do 10-15 mm deszczu. Porywy wiatru do 65 km/h, możliwy drobny grad do 1 cm z najsilniejszych komórek burzowych.

Pierwsze chmury Cumulonimbus możliwe są już w pierwszej części dnia, ale szczytowa aktywność konwekcyjna przypadnie na popołudnie. Pod wieczór atmosfera zacznie się stabilizować i burze zaczną zanikać. Opady mogą jednak utrzymać się do pierwszej części nocy.

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Prognozowany obszar burz 11 lipca 2019 r. przez IMGW-PIB

Najnowsze informacje pogodowe na

www.fanipogody.pl

Położenie opadów i burz poniżej