Pogoda na dziś, 13 czerwca 2020 dla Polski. Ostatni dzień upału. Burze głównie na południowym-zachodzie

Dziś w północnej części kraju zaznaczy się skraj wyżu znad Zatoki Botnickiej. Nad północno-wschodnią część kraju zacznie napływać suchsza i stabilna masa powietrza. Tylko południe i zachód znajdzie się w wilgotnej oraz gorącej masie powietrza. Ze względu na kierunek prądu sterującego burze na południu będą przemieszczać się na południowy zachód i zachód, a na zachodzie na północny zachód.

Sytuacja synoptyczna na dzień 13.06.2020, 12 UTC

Dziś na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami zwłaszcza na południu i zachodzie wzrastające do dużego. Burze nie wystąpią na północnym-wschodzie oraz wschodzie. Pierwsze burze możliwe już około południa, ale szczytowa aktywność burzowa przypadnie na popołudnie. Wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 40 mm. W godzinach porannych na południu i wybrzeżu mgła ograniczająca widzialność do 200-300 metrów.

Prognozowany obszar burz w okresie od 13.06.2020, godz. 08:00 CEST do 14.06.2020 według Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska

Termometry pokażą dziś niemal w całym kraju od 27°C do 32°C, tylko na północy, północnym wschodzie oraz w miejscowościach podgórskich od 20°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i wschodu.

Prognozowana temperatura powietrza w sobotę

POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ TUTAJ