24 lipca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, 16 czerwca 2021. Wyż nad Polską. Coraz cieplej

Pogoda na dziś, 16 czerwca dla Polski

Pogodą na dziś w dalszym ciągu steruje ośrodek wysokiego ciśnienia. W środę 16 czerwca centrum wyżu znajduje się nad południowym Bałtykiem. Tak silny ośrodek wysokiego ciśnienia zapewni nam w dniu dzisiejszym dużo słońca i mało chmur. Temperatury będą letnie. Widać, że czerwiec rozkręca się jeśli chodzi o pogodę, a zwłaszcza temperaturę. Zapraszam na szczegółową pogodę na dziś.

Pogoda na dziś. Środa przyniesie piękną pogodę i dość wysokie temperatury

Pogoda na dziś. Mało opadów w Polsce

Tak jak wspomniałem we wstępie. Pogodę na dziś kształtuje wyż atmosferyczny. W związku z tym nad Polską przeważała będzie słoneczna i bezchmurna aura. Więcej chmur dziś tylko w południowej części kraju. Jednak również i tu chmury te nie przyniosą opadów deszczu. Modele widzą na dziś wystąpienie kilku wyżej wypiętrzonych chmur konwekcyjnych w południowej części kraju. Od razu należy napisać, że takie chmury nawet jak dadzą opady, to będą to opady bardzo słabe i lokalne. W skali kraju można spokojnie napisać, że pogoda przyniesie nam dziś dużo bezchmurnego nieba, a słońce przeważało będzie w większości regionów Polski. Poniżej prognoza opadów na dzisiejsze popołudnie dla Polski (źródło mapy tutaj).

Pogoda na dziś. Opady nad Polską

Wiatr nie będzie dziś przeszkadzał w aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Już od rana maksymalne porywy wiatru w Polsce to 20-30 km/h. To bardzo mała wartość, jednak nie mogę napisać, że w Polsce dziś będzie bezwietrznie. Wiatr wiał będzie z kierunków północnych. Po południu wiatr ucichnie całkowicie.

Kolejny ciepły dzień w Polsce

Zapewne wiecie już, że końcówka tygodnia przyniesie nam upał w Polsce. Podczas, gdy w poprzedni weekend w wielu miejscach kraju było raptem 14-16 stopni, przyszły weekend przyniesie nam temperatury w Polsce prawie dwukrotnie wyższe. Jednak wróćmy do dnia dzisiejszego i temperatur w Polsce jakie wystąpią w kraju dziś.

Temperatura dziś w Polsce. Środa 16 czerwca 2021

We wczorajszej prognozie pogody na noc pisałem, że przez kraj w nocy wędrował front chłodny. Za frontem do kraju spłynęło chłodniejsze powietrze. W związku z tym dzisiejszy dzień będzie ciepły, przyjemny, ale nie będzie gorąco. No, może poza zachodnimi krańcami kraju, gdzie słupki rtęci wzrosną do 26 stopni Celsjusza. To już wysokie temperatury. Nieco chłodniej w pozostałym regionach kraju, gdzie termometry pokażą dziś 22-23 stopnie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach i Podlasiu, gdzie będzie “zaledwie” 20 kresek.

Warto wiedzieć, że dziś w Polsce odnotujemy bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Barometry w Warszawie wskażą ponad 1020 hPa. Na północy kraju, w godzinach popołudniowych nie wykluczone jest, że ciśnienie wzrośnie nawet do 1025 hPa. Podsumowując, czeka nas dziś piękny, słoneczny dzień. Chmury, w większości niegroźne pojawić się dziś mogą na południu. Deszcz jest jednak mało prawdopodobny. Nawet jeśli popada, to bardzo słabo i lokalnie. Zachęcam również do zapoznania się z prognozą pogody do końca czerwca. Piszemy w niej o silnych upałach, które zbliżają się do kraju.