Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś, 19 sierpnia 2020. Upał nie wystąpi, burze głównie na wschodzie, południu i zachodzie

burze dzis, 25 pazdziernika 2022


Tuż za wschodnią Polską granicą znajdzie się dziś płytki niż. W obrębie jego pojawią się nieco lepsze warunki do rozwoju burz. Burze będą słabsze niż we wtorek. Mniejszy ma być również obszar występowania zjawisk konwekcyjnych. Różnica ciśnienia w naszej części Europy ma być niewielka, zatem chmury przemieszczać mają się powoli, co w przypadku burz może prowadzić do podtopień. Od zachodu zacznie rozbudowywać się przejściowy wyż.

Dzisiaj deszczowo i burzowo, głównie na wschodzie, południu i w centrum. W trakcie burz opady deszczu do 30 mm, porywy wiatru do 70 km/h, miejscami grad. Najcieplej na zachodzie i w centrum, do 26°C, 27°C.

Prognozowana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia w środę

Sytuacja synoptyczna na dzień 19.08.2020, 12 UTC

Warunki w troposferze mogą sprzyjać powstawaniu struktur wielokomórkowych o niskim stopniu zorganizowania. Porywy wiatru w czasie burz nie przekroczą na ogół 65 km/h. Niski poziom kondensacji, dużo wilgoci na wschodzie może sprzyjać powstawaniu lejów kondensacyjnych, a nawet w pełni wykształconych krótkotrwałych trąb lądowych. Nie jest to jednak duże ryzyko. Burze rozwijać mają się od godzin porannych, miejscami grzmieć może jeszcze w pierwszej połowie nocy na wschodzie RP.

Prognoza burz na dzień 19.08.2020 od 8 czasu lokalnego do 20.08.2020 do 8 czasu lokalnego według Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska.

Prognozowany obszar opadów i chmur w środę

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ TUTAJ

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz