5 sierpnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, 2 listopada. Bardzo ciepły dzień. Sporo opadów

Poniedziałek przyniesie bardzo wysokie temperatury na zachodzie Polski. Lokalnie termometry wskażą nawet 18 stopni co jest dużym zaskoczeniem jak na początek listopada.

Temperatura poniedziałek 2 listopada

Najcieplej dziś w Polsce będzie na krańcach zachodnich. To właśnie tam spodziewamy się nawet osiemnastek na słupkach rtęci. Ciepło będzie w całej zachodniej części kraju. Jeszcze w pasie od Gdańska przez Łódź po Katowice termometry wskażą do 16 stopni ciepła. Chłodniej we wschodniej części kraju. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie, czy Podkarpaciu termometry dobiją do zaledwie 10-11 stopni Celsjusza. Poniżej 10 na Suwalszczyźnie i w Bieszczadach.

Opady w poniedziałek
Deszcz 2 listopada

Poniedziałek 2 listopada będzie deszczowym dniem w Polsce. Już od świtu strefa opadów deszczu zalega na Polską zachodnią i północną. Przed południem najmocniej padało będzie na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce. Opady mają charakter przelotny, choć lokalnie deszcz może padać intensywnie. Po południu strefa opadów przesunie się nad regiony centralne i wschodnie. Opady deszczu po południu będą mniej intensywne jak te poranne na zachodzie kraju. W regionach wschodnich nie wykluczone są opady mżawki.

Wiatr w Polsce

Poniedziałek będzie wietrzny w zachodniej części kraju. Wiatr osiągać może prędkość do 50 km/h. Z taką siłą wiatr wiać może nad samym morzem. Na wschodzie i południu Polski praktycznie bezwietrznie.