Pogoda na dziś, 23 czerwca 2020 dla Polski. Ulewne deszcze, okresami burze

Dziś wschodnie krańce Polski pozostaną jeszcze pod wpływem niżu z rejonu Morza Czarnego, zaznaczy się strefa rozmywającego frontu atmosferycznego. Nad pozostałym obszarem kraju zaznaczy się klin wyżu. Znaczna część RP znajdzie się w stabilnej i suchej masie polarno-morskiej z północnego-zachodu. Na wschodzie będzie ona wilgotna i chwiejna, ale burze możliwe są również na zachodzie. Z północy na południe schodzić będzie niż górny, wyrażony jako środkowo troposferyczna kropla chłodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 23.06.2020, 12 UTC

Dzisiaj we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże, okresami całkowite. Wystąpią w wielu miejscach opady deszczu m.in na Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie burze. W wielu województwach zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Tylko na południowym-zachodzie początkowo małe. W czasie burz lub silniejszych opadów przelotnych prognozowana suma opadów do 15 mm, na wschodzie do 20 mm, a na północnym wschodzie kraju do 40 mm. 

Temperatura wyniesie od od 20°C do 23°C, nieco chłodniej miejscami na północy, wschodzie i w rejonach podgórskich, od 17°C do 20°C w najcieplejszym momencie dnia.

Prognozowana temperatura w najcieplejszym momencie dnia we wtorek.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Okresami porywisty z północnego-zachodu i północy. W czasie występowania burz porywy do 60 km/h – 65 km/h.

Prognoza burz na wtorek według Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska

Prognozowany zasięg opadów, chmur we wtorek.