Pogoda na dziś. 25 sierpnia 2020. Słabe burze i nieco chłodniej

Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej. To właśnie za sprawą niżu rano mieliśmy do czynienia z opadami na południowym wschodzie oraz nad morzem. Od północy do kraju wszedł front chłodny, który również wpływał będzie na dzisiejszą pogodę w Polsce.

SIGNIFICANT IMGW-PIB

front nad Polską

Wtorek przyniesie sporo zachmurzenia i przelotne opady we wschodniej i północnej Polsce. W tym regionach nie wykluczone są również burze. Zjawiska burzowe nie powinny być dziś silne. Towarzyszyć im będą opady deszczu do 20mm, lokalnie spaść może mały grad. Wiatr podczas przechodzenia burz osiągać może prędkość 70km/h. Poniżej prognoza burz wydana na wtorek 25 sierpnia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza burz (IMGW-PIB)

burze we wtorek

Na powyższej mapie widać, że możliwość powstania burz istnieje również na Warmii, Mazurach oraz wschodzie Mazowsza. Tutaj jednak burze, o ile w ogóle powstaną będą się charakteryzować bardzo niską aktywnością.

Wtorek będzie chłodniejszym dniem w Polsce. Zdecydowanie dzisiejszy dzień pozwoli odetchnąć Polakom po ostatnich upalnych i gorących dniach. Tym bardziej, że lato nie powiedziało ostatniego słowa. Jeszcze zrobi się gorąco.

temperatury 25 sierpnia

Jednak za nim to nastąpi dziś termometry wskazywały będą zaledwie 20-22 stopni powyżej zera. Najcieplej na południowym wschodzie kraju. Najchłodniej na północy. Nad morzem słupki rtęci nie dojdą dziś do 20 kresek.