Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś, 7 czerwca 2020 dla Polski. Gwałtowne, miejscami niszczące burze z grademW niedzielę przez Polskę z południowego-zachodu na północny-wschód przebiega strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Po wschodniej stronie frontu zalega ciepłe i wilgotne oraz niestabilne powietrze znad Bałkanów i Morza Czarnego. Dziś szczególnie groźne burze przejdą w pasie od południowej po centralną i północno-wschodnią i wschodnią część kraju.

Sytuacja synoptyczna na dzień 7.06.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. We wschodniej połowie kraju początkowo rozpogodzenia. W północno-zachodniej części przelotne opady deszczu. W niemal całym kraju prawdopodobne opady deszczu. Na południu, centrum i wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie możliwe opady do 50 mm, lokalnie burze spowodują zalania. W czasie burz grad od 1 cm do 4 cm w superkomórkach burzowych. Istnieje niskie ryzyko trąby powietrznej z burzy superkomórkowej na północnym-wschodzie.

Temperatura oscylować ma w przedziale od 18°C, 19°C na zachodzie, nieco cieplej do 24°C w centrum kraju. Najwyższe wartości 28°C na południowym wschodzie, w dolinach górskich i miejscami nad morzem od 16°C do 19°C. 

Wiatr w czasie burz, silny i porywisty do 90 km/h z kierunków południowych.

Prognoza burz ns dzień 7.06.2020 i noc 7/8.06.2020

Prognozowana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia.

Symulowane echa radarowe w niedzielę na obszarze Polski.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz