Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś. Czy nadal będzie ciepło w Polsce?

Pogoda na poniedziałek

Polska znajduje się na skraju ośrodka wysokiego ciśnienia ze wschodu kontynentu. Z każdą godziną poniedziałku z zachodu do kraju zbliżał będzie się system frontów atmosferycznych.

Rano w poniedziałek występować mogą mgły nad Polską. Nie będą to mgły tak gęste jak w niedzielę. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł w godzinach porannych na południu i zachodzie kraju. Gdy mgły ustąpią niewykluczone jest, że w wielu regionach kraju ujrzymy dziś słońce.

Opady deszczu Polska

W poniedziałek nie przewidujemy opadów deszczu w większości kraju. Symbolicznie pokropić może w górach, ale i ten deszcz wcale nie jest bardzo prawdopodobny. Poniedziałek będzie bardzo ciepły we wschodniej części Polski

Temperatura w Polsce

Na wschodzie i w centrum kraju słupki rtęci wskazywać będą nawet 18 stopni. Przypominamy, dziś jest poniedziałek, 26 października, a na termometrach w Polsce blisko dwudziestek na plusie. Ciężko będzie o zimę w tym roku. Oj, ciężko. Trochę chłodniej w zachodniej części kraju. Tam więcej zachmurzenia, mniej słońca więc termometry za dnia wskażą maksymalnie do 14 stopni. To jednak również przyjemne temperatury jak na końcówkę października. Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał wiatr, który odczuwalny będzie tylko na krańcach Polski północno zachodniej.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk