26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś. Front ciepły nad Polską. Pojawią się opady

Pogoda na dziś. Środa 30 grudnia

Środa w pogodzie minie pod znakiem frontu atmosferycznego o charakterze ciepłym. Front należy do systemu frontów atmosferycznych związanych z niżem, którego centrum znajdzie się dziś nad Danią. Przyniesie on dziś wysokie temperatury, opady, ale i niestety dalsze porywy wiatru.

Opady w Polsce

Zacznijmy od opadów, ponieważ tych w Polsce w środę będzie naprawdę sporo. Najwięcej opadów wystąpi w bezpośredniej strefie oddziaływania frontu atmosferycznego. Dziś w Polsce padał będzie przede wszystkim deszcz. Strefa opadów deszczu rozciągała będzie się od Śląska przez Ziemię Łódzką, Mazowsze, po Warmię i Mazury. Deszcz spadnie również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na południu Opolszczyzny i Dolnego Śląska możliwe są opady śniegu i śniegu z deszczem. Strefa opadów przemieszczała będzie się na wschód Polski, by w drugiej części dnia przenieść się nad regiony Polski wschodniej. Deszcz w środę padać może lokalnie dość intensywnie.

Temperatura dziś w Polsce

Środa będzie dość ciepłym dniem w Polsce. Nigdzie w kraju nie wystąpią dziś przymrozki, ani mróz. Wszędzie w Polsce temperatury będą dodatnie. W najcieplejszym momencie dnia w Polsce słupki rtęci pokażą nawet 7 stopni ciepła. Takie wartości temperatur wystąpić mogą w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Najchłodniej w Polsce północnej, gdzie słupki rtęci wskażą temperaturę w okolicach 2-3 stopni powyżej zera.

Niestety dziś wiatr znów da się we znaki mieszkańcom Polski. Największego wiatru spodziewać możemy się na wschodzie oraz na północy kraju. Środa przyniesie lokalnie porywy wiatru do 60 km/h. Na szczęście nie będzie to już wiatr tak silny jak jeszcze wczoraj, czy przedwczoraj. Zachęcamy do zapoznania się z prognozą pogody na Sylwestra i Nowy Rok dla Polski.