11 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś. Mglisty poranek, spadnie deszcz w Polsce

Po przejściu frontu atmosferycznego w Polsce wschodniej i centralnej mamy do czynienia ze wsporą wilgotnością powietrza. Brak wiatru poprawi dodatkowo warunki do powstawanie mgieł. Te w nocy powstały nad wieloma regionami Polski wschodniej i centralnej i utrzymają się w pierwszej części środowego dnia.

W kolejnych godzinach (do południa) mgły we wschodniej części kraju odpuszczą i dzień zrobi się słoneczny. Zupełnie inny rodzaj pogody na zachodzie kraju, gdzie spodziewamy się więcej chmur i nawet opadów deszczu. Deszcz na zachodzie kraju pojawi się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Nie będą to opady intensywne.

Temperatury w Polsce w środę będą bardzo zróżnicowane. Na wschodzie kraju najcieplej. Termometry w Polsce wschodniej wskażą dziś nawet 18 stopni powyżej zera. Najchłodniej w pasie od Pomorza, przez Kujawy po Dolny Śląsk. W tych regionach, w pasie największego zachmurzenia i opadów deszczu temperatury wzrosną zaledwie do 12 stopni. Na Pomorzu słupki rtęci wskażą zaledwie 8-9 stopni powyżej zera.

Środa przyniesie silniejsze porywy wiatru na zachodzie kraju. Lokalnie wiatr na zachodzie powieje z prędkością do 50 km/h. W centrum i na wschodzie środa będzie praktycznie bezwietrzna.