Pogoda na dziś, niedzielę 19.09.2021. Kraj podzielony pogodowo na pół

Pogoda na dziś przyniesie zmiany na lepsze. Co prawda na wschodzie nadal chłodno i deszczowo. Jednak na zachodzie kraju powoli zacznie się wypogadzać. Słońce, które pojawi się w zachodniej części Polski przyczyni się do wzrostu temperatury powietrza. Na wschodzie na pogodę nadal wpływał będzie front atmosferyczny przynosząc zachmurzenie i możliwe dalsze opady deszczu. Zapraszam na prognozę pogody na dziś, niedzielę 19 września 2021.

Na początek mapa baryczna Europy. Widać tutaj niż atmosferyczny na wschód od Polski. Zaobserwować można również wyż z centrum na Finlandią. To właśnie ten ośrodek baryczny spowoduje poprawę pogody w zachodniej części kraju.

Pogoda na dziś. Dalsze opady na wschodzie

Niestety, pogoda nie ulegnie dużej poprawie na wschodzie kraju. Z przerwami na Podlasiu, czy Lubelszczyźnie deszcz pada właściwie od piątkowego przedpołudnia. Sumy opadowe są już w wielu miejscach naprawdę spore. Pogoda na dziś przyniesie w Polsce wschodniej dalsze opady. Jednak na skutek wypełniania się niżu opady będą traciły na swej intensywności. Po południu deszcz zanikał będzie również na wschodzie kraju. Poniżej prognoza opadów na dzisiejszy dzień (wxcharts.com).

Pogoda na dziś. Opady deszczu

Dużo lepszej pogody spodziewamy się dziś na zachodzie i częściowo w centrum kraju. W tych regionach na skutek wyżu z północy zachmurzenie zacznie odpuszczać. Aura w niedzielę przyniesie w zachodniej części kraju więcej chwil ze słońcem. To dobra wiadomość pogodowa po ostatnich, nieco bardziej pochmurnych dniach. Jeśli już jesteśmy przy dobrych wiadomościach to polecam zajrzeć nieco w przód. Okazuje się, że przełom września i października może zaskoczyć. W kraju na kilka dni pojawi się jeszcze lato.

Cieplej, ale tylko na zachodzie Polski

Polska będzie dziś bardzo podzielona jeśli chodzi o temperaturę powietrza. Na wschodzie kraju słupki rtęci wskazywały będą w najcieplejszym momencie dnia w okolicach 10 stopni. W tym samym czasie na zachodzie kraju będzie dużo cieplej. Mieszkańcy zachodu i częściowo centrum zobaczą dziś na termometrach 14, a nawet 16 kresek. Dodatkowo, temperaturę odczuwalną na wschodzie obniżał będzie wiatr. Na północnym wschodzie wiać może z prędkością do 50 km/h. Będzie to chłodny wiatr z kierunków północnych.

Pogoda na dziś. Temperatura