Pogoda na dziś, sobotę 7 stycznia 2023. Aura uspokoi się, lecz nie na długo

Wczorajszy dzień upłyną pod znakiem bardzo złej aury w regionie. Przez Polskę zmierzała śnieżyca, za którą występowały również opady marznące. Dziś front atmosferyczny opuścił już Polskę i powędrował dalej na wschód. Pogoda na dziś przyniesie nam więc stabilizację aury, niestety nie potrwa to długo.

Pogoda na dziś. Sytuacja baryczna 7 stycznia 2023
Pogoda na dziś. Sytuacja baryczna

Pierwszym, co rzuca się w oczy na mapie synoptycznej dla Europy na dziś jest bardzo głęboki cyklon, który wkracza dziś nad Wyspy Brytyjskie. To groźne zjawisko i z pewnością przygotuję o tym wpis jeszcze dziś z rana. Nas ten niż prawie dziś nie dotyczy, ale o tym w dalszej części tekstu. Na wschodzie kontynentu rozbudował się wyż, który przynosi mróz również na krańcach wschodnich kraju. Wróćmy jednak do kraju. Sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na dziś w Polsce.

Wyższe temperatury. Mróz już marginalny

Sobota 7 stycznia przyniesie nieco wyższe temperatury również we wschodniej połowie Polski. Mróz będzie już właściwie marginalny i w dzień występował będzie jedynie na krańcach wschodnich, zwłaszcza północnowschodnich.

Pogoda na dziś. Prognoza temperatury na sobotę 7 stycznia
Pogoda na dziś. Temperatury w sobotę w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju temperatury będą dziś dodatnie. W pasie od Pomorza po lubelskie termometry wskażą dziś w okolicach 2 stopni Celsjusza. Im dalej na zachód kraju tym temperatury będą wyższe. Podczas gdy na północnym wschodzie pogoda na dziś przyniesie jeszcze lekki mróz, tak na Dolnym Śląsku temperatury sięgać mogą nawet 8-9 stopni. Temperatury odczuwalnej nie będzie dziś obniżał wiatr, który dziś w Polsce wiał będzie bardzo słabo lub wcalek.

Pogoda na dziś. Front odsunie się. Opady zanikną

Tak jak pisałem we wstępie, pogoda w sobotę uspokoi się. Z rana zanikające opady śniegu możliwe są jeszcze w regionach wschodnich. Nie będzie to już jednak silna śnieżyca, a raczej jej końcówka. Przed południem strefa frontowa całkowicie opuści Polskę Wschodnią i pogoda całkiem uspokoi się.

Pogoda na dziś. Możliwe rozpogodzenia
Pogoda na dziś. Brak opadów. Możliwe rozpogodzenia

Lokalnie, w pasie centralnym i południowym Polski pogoda na dziś przynieść może rozpogodzenia i chwile ze słońcem. W drugiej części dnia i pod wieczór z zachodu do kraju zbliży się kolejna strefa związana z frontem atmosferycznym. Opady jeśli dotrą do kraju to raczej pod wieczór i będzie to temat bardziej na prognozę pogody na noc. Miłego soboty !