Pogoda na dziś. Środa przyniesie niskie temperatury w Polsce

Polska znajdzie się dziś pomiędzy niżami ulokowanymi na zachodzie i południu Starego Kontynentu a silnym wyżem rosyjskim z centrum na wschód od Moskwy. We wschodniej części Polski zaznacza się chłodna masa kontynentalna. Natomiast na południe i zachód napływa cieplejsze powietrze z południowej Europy o cechach polarnomorskich.

W najcieplejszym momencie dnia temperatury na wschodzie i północnym wschodzie kraju wciąż będą ujemne. Na Suwalszczyźnie w dzień nawet do -3 stopni mrozu. Regiony centralne Polski to temperatura w okolicach zera stopni. Najcieplej w środę na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku i w lubuskim nawet do 5 stopni powyżej zera.

Opady w środę w Polsce

Środa nie przyniesie większych opadów w Polsce. Brak dziś w kraju opadów marznących, miejscami na wschodzie możliwe opady śniegu. Na południu i zachodzie Polski nie wykluczone są dziś rozpogodzenia, a nawet dłuższe chwile ze słońcem.

Środa będzie kolejnym dniem z dość silnym wiatrem w Polsce wschodniej, centralnej i północnej. Porywy silnego, obniżającego znacznie temperaturę odczuwalną wiatru sięgały będą 30-50 km/h.