Pogoda na dziś. Trzech Króli przyniesie dalsze opady śniegu

Środa upłynie w pogodzie pod znakiem frontów atmosferycznych. Front ciepły, który przynosił intensywne opady deszczu i śniegu we wtorek powoli opuszczał będzie regiony Polski północnej. Od południa do kraju wkroczy front okluzji przynosząc kolejne opady. W środę na południu będzie to już raczej tylko śnieg.

Temperatura w Polsce

Niestety, temperatury na południowym wschodzie nadal nie dopuszczą do utrzymywania się pokrywy śnieżnej. Temperatury w regionie w najcieplejszym momencie dnia wzrosną do nawet 4 stopni na plusie. Na południowym zachodzie i południu bliżej zera, więc tutaj w godzinach popołudniowych zacznie sypać śnieg.

Opady w Polsce

Od rana natomiast śnieg padał będzie na północy kraju. Będzie to strefa związana z odchodzącym na północ frontem atmosferycznym. Na północy opady będą miały charakter raczej lokalny i nie będą tak intensywne jak choćby dzień wcześniej, czy na południowym zachodzie.

Środa w pogodzie nie przyniesie silnego wiatru nad Polską. Strefa wiatru związana z frontem atmosferycznym występowała będzie jeszcze nad Polską północną. Nie będzie to jednak wiatr silny. Najmocniejsze porywy wiatru to maksymalnie 40 km/h. Dodatkowo, z każdą godziną wiatr odsuwał będzie się na północ, by po południu i wieczorem opuścić Polskę.