5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na jutro, czwartek 21 października 2021. Apogeum wichury w Polsce

Pogoda na jutro, czwartek 21-10-2021

Pogoda na jutro będzie zdominowana przez jeden temat. Do Polski wkroczyła strefa silnego wiatru. Oczywiście napiszę również o wysokich temperaturach. W prognozie pogody na jutro sprawdzę też, gdzie dziś w kraju spadnie deszcz. Zapraszam więc na prognozę pogody na czwartek 21 października.

Pogoda na jutro. Kolejny ciepły dzień w Polsce

Dużo pisaliśmy o ociepleniu, jednak w każdym z wpisów jasno pisaliśmy, że nie potrwa ono długo. Niestety czwartek jest ostatnim dniem obecnego tygodnia, gdy temperatury w kraju przekraczały będą 15 stopni ciepła. Takie wartości temperatury możliwe są jutro praktycznie w całym kraju. Tylko na krańcach północno zachodnich będzie dziś już nieco chłodniej, w związku ze zbliżającym się ochłodzeniem.

Pogoda na dziś. Temperatury nad Polską

Temperatury odczuwalnej nie będzie obniżał jutro wiatr. Mimo, że będzie on bardzo silny (o tym poniżej) to będzie to wiatr ciepły. W górach i na południu kraju bardzo prawdopodobny jest halny. Aż szkoda, że przed nami ochłodzenie. Jednak mam dobrą wiadomość. Ciepło jeszcze wróci. Nie będzie to aż taki wybuch lata jak dziś, czy jutro, ale wiele wskazuje na to, że na Wszystkich Świętych temperatury będą całkiem przystępne.

Jutro apogeum wichury nad Polską

Podczas kończącej się środy, z każdą godziną rosła siła wiatru w Polsce. Nadchodząca noc przyniesie dalszy wzrost prędkości wiatru. Pogoda na jutro szykuje nam prawdziwą wichurę. Już w godzinach porannych od zachodu do kraju wkraczać zacznie strefa silnych, lokalnie bardzo silnych porywów wiatru (model ICON-EU)

Z każdą godziną pogoda jutro stawała będzie się bardziej dynamiczna. Strefa silnego wiatru szybko obejmować zacznie również regiony Polski Centralnej, a następnie wschodniej. Wiatr na nizinach wiać może z prędkością do 100 km/h. W górach wichura może mieć siłę do 140 km/h ! Pod wieczór w czwartek już cała Polska objęta będzie strefą silnego wiatru. Widać więc, że pogoda na jutro może przynosić niebezpiecznie silne porywy wiatru. Uważajmy na siebie. Poniżej prognoza siły wiatru na godziny popołudniowe na jutro.

Pogoda na jutro, silny wiatr.

Pogoda na jutro. Opady, a nawet burze nad Polską

Pogoda na jutro to kolejny front atmosferyczny nad Polska. Tym razem będzie to aktywny front chłodny. W strefie jego oddziaływania przez kraj przechodziły będą opady deszczu. Lokalnie deszcz padał będzie intensywnie. Przed południem front atmosferyczny przyniesie dużo zachmurzenia i opady deszczu na zachodzie kraju. Z każdą godziną strefa frontowa szybko przemieszczała będzie się na wschód. Jutro po południu opady możliwe są już w całym kraju. Na północy Polski, w skutek bardzo dużej dynamiki w atmosferze dochodzić może do rozwoju burz. Lokalnie burze mogą być całkiem aktywne elektrycznie. Pamiętajmy, że ewentualne burze śledzić zawsze możecie w naszej zakładce z radarem opadów i burz.

Pogoda na jutro. Opady nad Polską

Silna wichura to zawsze dynamiczne zmiany ciśnienia atmosferycznego. Nie inaczej będzie z pogodą na jutro. Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu ciśnienie atmosferyczne sięgało 1030 hPa. Jutro ciśnienie może na moment spaść poniżej 1000 hPa. Pierwszy raz od wielu tygodni.