Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na jutro, niedzielę 15 maja. „Tyle słońca w całym mieście”

Pogoda na niedzielę 15 maja

Pozwoliłem sobie zawrzeć w tytule słowa kultowej piosenki, ponieważ idealnie opisują one to co przyniesie nam pogoda na jutro. Słońce dominować będzie, w miastach, wsiach i małych miasteczkach. W całym kraju w niedzielę mnóstwo słonecznych chwil i bezchmurnego nieba.

Pogoda na jutro. Zatoka wyżowa w regionie

Wszystko to za sprawą wyżu który rozciąga się od północnych krańców Europy, przez zachodnią Skandynawię, po granicę Polski i Niemiec. Wyż zapewni nam wspaniałą, słoneczną pogodę w kraju. Opady w Polsce w niedzielę nie wystąpią.

Pogoda na jutro. Ciepły, przyjemny dzień

Dzisiejsza prognoza pogody na jutro „wieje nudą”. I to dosłownie wieje, ponieważ wiatr będzie w niedzielę jedyną oznaką jakiejkolwiek dynamiki w pogodzie. Mocniejszych porywów wiatru spodziewamy się jutro we wschodniej połowie kraju. Tutaj wiać może w porywach ponad 50 km/h, a to już jest wiatr odczuwalny. Nie będą to oczywiście porywy silne, ani groźne. Jednak zaznaczyć trzeba, że wiatr w Polsce w niedzielę pojawi się. Jak wygląda sprawa temperatur powietrza?

Pogoda na jutro. Przyjemne temperatury nad Polską

Powyżej prognoza temperatury modelu ECMWF na niedzielę 15 maja. Pogoda na jutro szykuje nam przyjemny, ciepły dzień w Polsce. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci na termometrach wskazywały będą nawet 22 stopnie na południowym zachodzie kraju. Ciepło, 18-20 stopni w pasie od Pomorza Zachodniego, przez centrum, po południowy wschód kraju. Tylko nieco chłodniej, w okolicach 16 nad samym morzem i to będzie najchłodniejszy region kraju w niedzielę. Zachęcam do zapoznania się z porannym wpisem. W nim analizuję, czy upał w Polsce może pojawić się już 20 maja?

Mnóstwo słońca nad Polską w niedzielę

Podczas, gdy końcówka tygodnia upływała pod znakiem dynamicznej aury, weekend to już dominacja wyżu i spokój w pogodzie. Pogoda na jutro przyniesie jeszcze większą stabilizację aury. Wyż na zachód od Polski jeszcze wzmacnia się. Dlatego w niedzielę w kraju nie wystąpią opady. Potwierdza to choćby prognoza zachmurzenia i opadów GFS na jutrzejszy dzień.

Pogoda na niedzielę. Mnóstwo bezchmurnego nieba. brak opadów

Śmiało planować można wszelkie atrakcje na świeżym powietrzu. Pogoda na jutro z pewnością nie pokrzyżuje nam planów. Czeka nas mnóstwo bezchmurnego nieba i praktycznie cały dzień ze słońcem. Ciśnienie atmosferyczne również nie będzie przeszkodą w aktywnym spędzaniu niedziele. Barometry w Polsce wskazywały będą jutro w okolicach 1020 hPa. Pogoda na jutro szykuje nam zatem piękny dzień. W zasadzie wszystkie parametry pogody zachęcają, by spędzić go aktywnie na świeżym powietrzu, do czego oczywiście zachęcam.