12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na niedzielę 1 listopada. Pogorszenie pogody od zachodu. Rano mgły

Pogoda na niedzielę

Pogoda w niedzielę upływała będzie pod znakiem dość spokojnej pogody. W godzinach popołudniowych na zachód kraju wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie dość intensywne opady deszczu i ogólne pogorszenie pogody.

Deszcz w Polsce niedziela

Powyższa mapa przedstawia prognozę opadów na godzinę 14 na niedzielę. Widać, że cała zachodnia część kraju objęte już będą strefą zachmurzenia i umiarkowanych, ciągłych opadów deszczu. Zanim to jednak nastąpi mieszkańcy Polski wschodniej i centralnej zmierzą się ponownie z dość gęstymi mgłami. Lokalnie mgła ograniczać może widzialność do zaledwie kilkuset metrów. Mgły ustępować powinny w okolicach godziny 9-10, choć lokalnie, w centrum kraju utrzymywać się mogą nawet do godzin południowych, przechodząc następnie do postaci chmur Stratus.

Opady deszczu niedziela

Do wieczora strefa opadów deszczu dotrze do linii Gdańsk, Toruń, Łódź, Katowice. Opady z każda godziną będą słabły. Niedziela będzie dość chłodnym dniem w większości regionów Polski. Mieszkańcy dzielnic wschodnich i centralnych przed cały dzień na termometrach obserwowali będą zaledwie 4-7 stopni powyżej zera. Cieplej na zachodzie, od 10 stopni w Szczecinie do nawet 14 kresek powyżej zera na Dolnym Śląsku. O poranku na wschodzie i południu występuje gdzieniegdzie lekki przymrozek.

Wiatr nie będzie w niedzielę dokuczliwy. Wraz ze strefą frontową na zachodzie Polski porywy wiatru wzmogą się. Nie będzie to jednak wiatr silny. Siła wiatru na zachodzie Polski w niedzielę to maksymalnie 40-50km/h.