28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na niedzielę 12 września dla Polski. Więcej burz i opadów

Pogoda na niedzielę 12 września. Burze w Polsce

Pogoda na niedzielę 12 września przyniesie nam jeszcze więcej dynamiki. Nad krajem przemieszcza się front okluzji. Przynosił on dziś będzie jeszcze więcej burz i przelotnych opadów nad Polską. Za frontem zrobi się nieco chłodniej. Dlatego temperatury na zachodzie kraju dziś o kilka stopni niższe niż przez ostatnie dni. Zapraszam na prognozę pogody na niedzielę. Zobaczmy mapę baryczną Europy (dwd.de).

Pogoda na niedzielę. Burze i opady nad Polską

O dzisiejszych burzach pisaliśmy już w piątek. Na powyższej mapie barycznej widać zokludowany front atmosferyczny. To właśnie w bezpośredniej strefie oddziaływania frontu dojdzie dziś do najbardziej dynamicznej pogody. Już od godzin przedpołudniowych w Polsce Centralnej dochodziło będzie do rozwoju chmur kłębiastych. Nie będą to bardzo rozbudowane w pionie komórki. Mogą dawać przelotne opady deszczu, lecz jeszcze nie burze. Sytuacja w niedzielę zmieni się po południu. Wtedy to w skutek insolacji słonecznej i wspomaganiu frontu chmury kłębiaste zaczną przekształcać się w burzowe Cumulonimbusy. Zaznaczam, będą to zjawiska o lokalnym zasięgu. Największe szanse na wystąpienie popołudniowych burz mają mieszkańcy Polski Wschodniej. Więcej o dzisiejszych burzach w dedykowanym im wpisie, który opublikujemy na stronie jeszcze dziś rano. Poniżej mapa z prognozą burz na dzisiejszy dzień dla Polski wydana przez synoptyków IMGW.

Prognoza burz na niedzielę 12 września

Ciepła, przyjemna niedziela 12 września w Polsce

Wyżej wspominałem, że za frontem zrobiło się nieznacznie chłodniej. To prawda, jednak nie jest to przesadnie silne ochłodzenie. Na północy i zachodzie temperatury w niedzielę tylko nieznacznie przekroczą 20 stopni. Podczas, gdy za frontem będzie nieco chłodniej, przez strefą frontu nadal bardzo ciepło. W Polsce południowej i południowo wschodniej słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą około 25 stopni Celsjusza. W związku z tym pogoda na niedzielę przyniesie nam kolejny dzień lata we wrześniu. Już za kilka dni do kraju dotrze silne ochłodzenie. Dlatego cieszmy się każdym ciepłym dniem. Sezon letni bardzo szybko zmierza ku końcowi ustępując miejsca chłodniejszemu okresowi.

Temperatury w Polsce 12 września

Pogoda na niedzielę nie przyniesie w Polsce silniejszego wiatru. W większości regionów wiało będzie od 20-40 km/h. Przy czym silniejszego wiatru spodziewamy się na północy. Jednak podczas burz wiatr wiać może z prędkością do 70 km/h. Podsumowując, pogoda na niedzielę przyniesie nam letni dzień. Będzie przyjemnie ciepło, jednak w pasie wschodnim kraju pojawić mogą się burze. Wiatr nie będzie przeszkadzał, a ciśnienie atmosferyczne na stałym poziomie w okolicach 1015 hPa.