Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedzielę 28 maja. Coraz wyższe temperatury. Czy przydadzą się parasole?

Pogoda na niedzielę 28 maja. Słońce i wysokie temperatury w Polsce


Stery nad pogodą w regionie przejął wyż. Rozciąga się on od Atlantyku (centrum w okolicach Irlandii), po Europę Wschodnią. Niże zepchnięte zostały na południe i północ kontynentu. Sprawdźmy zatem co przyniesie nam pogoda na niedzielę w Polsce. Obiecuję, że będą to praktycznie same dobre wiadomości pogodowe.

Pogoda na niedzielę. Wyż przyniesie mnóstwo słońca

Na wstępie spójrzmy czym jest spowodowana dzisiejsza aura w kraju. Poniżej mapa synoptyczna Europy na niedzielę 27 maja.

Pogoda na niedzielę 27 maja. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na niedzielę 27 maja. Sytuacja synoptyczna

Na powyższej mapie widać, że Europa podzieliła się na pogodną część zachodnią, centralną i w małym stopni wschodnią oraz na dynamiczne, burzowe i deszczowe południe. Z kolei na północy kontynentu notujemy silniejszy wiatr związany z przechodzeniem niżu atlantyckiego. Wróćmy jednak do Polski. Wyż Vera o którym wspominamy od kilku dni przyniesie nam stabilną, słoneczną i przyjemną aurę. Zachmurzenie w Polsce praktycznie nie będzie dziś występowało. Pogoda na niedzielę przynieść może jedynie wiosenne zachmurzenie kłębiaste. Nie będą to jednak chmury, które mogą przynieść deszcz, a w większości regionów chmur w niedzielę nie będzie wcale.

Pogoda na niedzielę nie przyniesie zachmurzenia w Polsce
Pogoda na niedzielę. Brak zachmurzenia w Polsce

Oczywiście jeśli chmur nie będzie w kraju prawie wcale, to pogoda na niedzielę nie przyniesie również opadów deszczu w Polsce. Zdecydowanie to słońce zdominuje niedzielne niebo nad Polską. Korzystajmy z tego. Zachęcam do spędzania wolnego czasu na aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Oczywiście ja jestem tylko od pogody, a nie od tego by mówić Wam jak żyć. Jednak godzinny spacer na świeżym powietrzu powoduje, że słońce naładuje nam akumulatory na cały przyszły tydzień. Tym bardziej, że temperatury przyniosą nam dziś komfort termiczny. Przeczytaj również: Morderczy upał blisko 50 stopni. Prognoza temperatury dla Polski

Dość ciepło, ale nie gorąco w Polsce

Podczas gdy w sobotę w wielu regionach kraju temperatury nie przekroczyły 20 stopni Celsjusza, pogoda na niedzielę przyniesie dwudziestki na termometrach pojawią się w większej ilości regionów Polski. Poniżej prognoza temperatury na niedzielę 28 maja 2023.

Prognoza temperatury na 28 maja dla Polski
Prognoza temperatury. Niedziela 28 maja

Najcieplej dziś na północnym zachodzie. Tutaj temperatury sięgać będą 23-24 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju w okolicach dwudziestu. Tylko nieco chłodniej, do 18 stopni nad samym morzem oraz na obszarach podgórskich. Widzimy, że będzie dziś ciepło, jednak nie gorąco. To wciąż są bardzo komfortowe temperatury do przebywania na świeżym powietrzu. Za chłodno na pewno nam nie będzie, ponieważ temperatury odczuwalnej z pewnością nie będzie obniżał nam wiatr. Ten praktycznie nie odczuwalny. Tylko na północy Polski porywy wiatru mogą sięgać 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wciąż na bardzo wysokim poziomie. Pogoda na niedzielę przyniesie nam ponad 1020 hPa na barometrach w Polsce.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk