Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedzielę 4 czerwca 2023. Dziś do Polski wraca lato

Pogoda na niedzielę. Lato wraca do Polski


Noc z piątku na sobotę i noc ubiegła nie powinny wydarzyć się w czerwcu. W kraju występowały przymrozki i uważam, że powinno być to surowo zakazane przez jakieś organy ścigania. Oczywiście żartuję, jednak cieszą się, że to już za nami. Pogoda na niedzielę przyniesie już znaczny wzrost temperatury. Lato wraca w nasz region.

Pogoda na niedzielę. Wpływ wyżu. Mnóstwo słońca w Polsce

Wyż z zachodu kontynentu umocnił się i znów przynosił będzie piękną, słoneczną pogodę w regionie. Spójrzmy na mapę synoptyczną, gdzie widać to doskonale.

Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna w regionie
Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna

Niże „szaleją” na północy kontynentu, przynosząc uwaga .. śnieżyce. Na temat mrozu i zimy w czerwcu pisałem wczoraj. Mam nadzieję, że ostatni raz przed grudniem 2023 ;). Niżowa, dynamiczna aura panuje również na południu Europy, jednak tutaj zjawiska pogodowe są zdecydowanie bliższe letnim. Na południu Europy dziś bardzo ciepło, ale i burzowo. Lato w pełni. Dziś w sumie można zaryzykować również takie stwierdzenie odnośnie aury w Polsce. Pogoda na niedzielę przyniesie nam mnóstwo słońca. Zachmurzenie, a tym bardziej opady w kraju dziś nie wystąpią.

Pogoda na niedzielę. Brak zachmurzenia w kraju
Pogoda na niedzielę. Brak zachmurzenia w kraju

Przez większość część dnia pogoda na niedzielę przyniesie w kraju całkowicie bezchmurne niebo. Wieczorem chmurzyć zacznie się na południu. Związane będzie to ze zbliżającym się z południa niżu, jednak jeszcze dziś nie będzie miało to praktycznie żadnego wpływ na pogodę. Aura dziś stanie się bardziej letnia również dlatego, że wzrastać zaczną temperatury powietrza.

Coraz cieplej w kraju. Wrócą dni gorące

Pisząc o dniach gorących nie mogę napisać tak o niedzieli 4 czerwca. Pogoda na niedzielę przyniesie już wyższe, bardziej letnie temperatury powietrza. Jednak nie będzie to jeszcze powyżej 25 stopni Celsjusza. Podczas gdy w nadchodzącym tygodniu termometry pokazywać mogą nawet 26-28 stopni, dziś maksymalnie do 22-23 stopni powyżej zera.

Prognoza temperatury niedziela 4 czerwca 2023
Prognoza temperatury niedziela 4 czerwca

Pogoda na niedzielę nie przyniesie dużych różnic temperatury pomiędzy różnymi regionami kraju. Uczciwie, we wszystkich zakątkach Polski termometry pokażą dziś od 20 do 23 stopni Celsjusza. Temperatur odczuwalnych nie będzie obniżał wiatr. Tylko na północy Polski możliwe są porywy wiatru w okolicach 30-40 km/h. Na pozostałym obszarze Polski praktycznie bezwietrznie. Podczas gdy ostatniej doby narzekałem na temperatury, tak narzekać wciąż nie mogę na wartości ciśnienia atmosferycznego. Barometry wciąż pokazują w okolicach 1025 hPa. Dlatego dziś nasze samopoczucie nadal powinno być pozytywne, czego nam wszystkim na niedzielę życzę.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk