19 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na niedzielę. Front okluzji i dużo opadów. Sypnie śnieg

Zima w Polsce w niedzielę. Pogoda w Polsce

Polska znajduje się dziś pod wpływem niżu ze wschodu Europy. W niedzielę na pogodę w kraju wpływa związany z niżem front okluzji. Przyniesie on sporo opadów śniegu we wschodniej Polsce i deszczu na zachodzie kraju.

Pogoda w niedzielę

Niedziela upłynie w Polsce pod znakiem dużego zachmurzenia i występujących w wielu miejscach opadów. Po nocnych opadach śniegu we wschodniej części Polski krajobrazy zabieliły się. W wielu regionach na Podlasiu, Lubelszczyźnie, czy Podkarpaciu utworzyła się kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Niedziela przyniesie kolejne, przelotne opady śniegu we wschodniej i południowej części kraju.

Opady w Polsce w niedzielę
Śnieg po południu w Polsce

W godzinach przedpołudniowych śnieg padał będzie w pasie Polski południowej. Na zachodzie kraju oraz na Pomorzu opady deszczu związane z frontem atmosferycznym. Po południu od wschodu do Polski wkroczy kolejna porcja opadów śniegu. Po południu, wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek śnieg padał będzie przelotnie na Lubelszczyźnie, Podlasiu i Podkarpaciu.

Temperatura w niedzielę

Niedziela będzie chłodnym dniem w Polsce. Tylko na zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wzrosną do 2-4 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach zaledwie 0-1 stopnień. Obszary podgórskie i góry z całodobowym, lekkim mrozem. Temperatury odczuwalnej w niedzielę nie będzie obniżał wiatr, który będzie praktycznie nieodczuwalny. Tylko na zachodzie kraju porywy wiatru do 20 km/h.