18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 11/12 października 2021. Będzie przymrozek, śnieg i opady mieszane w polskich górach. Możliwe burze na północy

górna zatoka

Pogoda na noc 11/12 października 2021. Wraz z początkiem nowego tygodnia. Kontynentalny wyż z powietrzem polarno kontynentalnym znad wschodniej Europy. Za sprawą którego w ostatnich dniach mieliśmy słoneczną pogodę i bardzo chłodne noce, ustąpił miejsca zatoce z chłodnym frontem atmosferycznym. Prognozy numeryczne wskazują, że przed nami okres z większą dynamiką w pogodzie, a więcej chmur i opadów wystąpiło już w poniedziałek na obszarze Polski.

Pogoda na noc. Niż przejął wpływ

W poniedziałek w województwach zachodnich i na Pomorzu obserwowano zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie wystąpiły słabe, przelotne opady deszczu. Jedynie wysoko w Sudetach przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na krańcach południowo-wschodnich i wschodnich zachmurzenie było umiarkowane i duże, niewykluczone słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do dużego. Stacje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej notowały dziś od 11°C do 14°C, w rejonie Żuław Wiślanych, miejscami na Pomorzu Wschodnim, w Wielkopolsce i na Podhalu od 9°C do 10°C. Wiatr był przeważnie słaby i umiarkowany. Na zachodzie i północy okresami porywisty. Na Wybrzeżu i w Sudetach wzmagający się do okresami dość silnego, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie południowy.

Anomalia ciśnienia dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

pogoda na noc. wyż nad Europą Zachodnią.

Podczas nadchodzącej z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Jedynie wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Wybrzeżu istnieje ryzyko burz z opadami deszczu do około 10 mm. Na termometrach od 2°C do 6°C, znacznie cieplej nad morzem od 7°C do 9°C. Najchłodniej na krańcach wschodnich i na Podhalu od 0°C do 1°C. Szczególnie na Suwalszczyźnie i Podlasiu miejscami przygruntowe przymrozki do -3°C. Wiatr na wschodzie słaby. Na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany. Okresami porywisty, na Wybrzeżu i w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Prognozowana temperatura nad ranem według modelu szwajcarskiego SWISS-HD

pogoda na noc. niska temperatura

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ