26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 12/13 grudnia 2020. Opady śniegu, marznący deszcz i dużo chmur w Polsce oraz mgły

Polska znajdzie się na skraju rozległego układu niżowego rozciągającego się od Północnego Atlantyku po Morze Śródziemne i Bałkany, w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie nie będzie się istotnie zmieniać. Na północnym-wschodzie swój wpływ zaznaczy front okluzji.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite. Opady atmosferyczne wystąpią m.in na Kujawach, Ziemi Łódzkiej, częściowo w Wielkopolsce oraz na Pomorzu i Mazowszu. Będą to przeważnie opady deszczu, natomiast na północy i północnym-wschodzie woj. lubelskiego, ale także na wschodnim Mazowszu oraz na Podlasiu i Suwalszczyźnie prognozowane są głównie słabe opady śniegu. Niewykluczone, że obszar opadów śniegu i opadów marznących będzie większy niż opisany. Miejscami na północy i zachodzie oraz gdzieniegdzie w centrum możliwe są opady marznące powodujące gołoledź.

Na południu, miejscami w centrum oraz na zachodzie i północy rozwiną się mgły. W południowej części kraju możliwa jest mgła marznąca powodująca oblodzenie dróg i chodników.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł dla Polski na noc z soboty na niedzielę.

Prognoza temperatury dla Polski nad ranem w niedzielę.

Wiatr w nocy słaby ze wschodu, półudniowego-wschodu, stopniowo skręcający na południowy.