24 lipca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 15/16 czerwca. Duża różnica temperatur w nocy w Polsce

Pogoda na noc dla Polski

Polska dostała się pod wpływ wyżu, który steruje pogodą w naszym kraju. W nocy co prawda nad krajem przejdzie front chłody, jednak nie będzie on miał większego wpływu na pogodę w nocy. Centrum wyżu znajdzie się w centrum nad naszym krajem co zapewni nam pogodne, bezchmurne niebo. Zachmurzenie związane z frontem nie przyniesie w nocy opadów nad naszym krajem.

Pogoda na noc dla Polski. Sytuacja baryczna

Pogoda na noc. Duża różnica temperatury

Zgodnie z tym co napisałem na początku prognozy. W nocy przez kraj przejdzie front o charakterze chłodnym. Nie będzie on bardzo aktywny, lecz za nim spłynie nieco chłodniejsze powietrze morskie. Dlatego też na północy Polski w nocy odnotujemy temperatury sporo niższe niż na południu naszego kraju. Podczas gdy na południu temperatura nie spadnie poniżej 14 stopni, na północy kraju będzie poniżej dziesięciu. Lokalnie temperatura w regionach północnych kraju spadnie nawet do 6-7 stopni poniżej zera. W tym samym czasie na południu i w centrum kraju może lokalnie być nawet 15-16 stopni Celsjusza. Na szczęście ochłodzenie nie będzie długotrwałe. Jutro kolejne ciepły, lecz jeszcze nie upalny dzień w kraju. Na upał w Polsce czas przyjdzie całkiem nie długo o czym pisałem w zalinkowanym wpisie.

Temperatura w nocy dla Polski

Pogoda. Brak opadów w nocy nad Polską

Pomimo przechodzenia w nocy nad krajem frontu atmosferycznego, nie pojawią się opady. Front jest mało aktywny i jedynie przyniesie chłodniejszą noc w Polsce Północnej. Strefie frontowej towarzyszyć może strefa zachmurzenia, ale nie będą to chmury gęste, przynoszące deszcz. Zgodnie z prognozą modelu SWISS-HD bardzo słabo popadać może w nocy na Podlasiu. Jednak prawdopodobieństwo deszczu jest bardzo małe również w tym regionie.

Pogoda na noc. Praktycznie bez opadów nad Polską

Strefie frontowej towarzyszył będzie bardzo słaby wiatr. Maksymalne porywy północnego wiatru w kraju to około 30-40 km/h. Jak widać nie pogoda na noc nie przyniesie nam silnego wiatru. Ciśnienie atmosferyczne nadal bardzo wysokie. W nocy nad Polską barometry wskazywały będą 1020 hPa.