14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 15/16 stycznia. Coraz niższe temperatury. Mróz do -18 stopni

Prognoza pogody na noc

Piątkowy poranek przyniósł w Polsce wschodniej mróz zbliżający się do wartości dwucyfrowych. Nadchodząca noc przyniesie spadek temperatury poniżej -10 stopni. Lokalnie mróz będzie siarczysty.

Poniżej przedstawiamy prognozę temperatury na wczesną noc dla Polski. Widać tutaj, że ujemne temperatury zapanują już dziś wieczorem w całej Polsce.

Mróz w Polsce

Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry wskazywały będą od -1 nad samym morzem do -4 stopni we wschodnich regionach województw położonych wzdłuż zachodniej granicy kraju. Im dalej na wschód i północny wschód tym mróz będzie silniejszy. Centrum kraju to temperatury w okolicy -10 stopni Celsjusza. Na wschodzie nawet do -14 stopni w pierwszej części nocy.

Mróz w sobotni poranek w Polsce

Jeszcze chłodniej zrobi się w drugiej części i w sobotni poranek. Nad ranem w nocy z piątku na sobotę na krańcach wschodnich kraju, ale i w górach temperatura spaść może do nawet -18 stopni Celsjusza. To już jest mróz siarczysty. Prosimy o ostrożność podczas dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Zabezpieczcie również swoje zwierzaki podczas porannego spaceru.

Słabe opady śniegu w Polsce w nocy

Noc z piątku na sobotę przyniesie dalsze opady śniegu w Polsce. Nie będą to opady śniegu intensywne i wielkoskalowe. Do czynienia będziemy mieli raczej z opadami przelotnymi i lokalnymi.

Opady śniegu w nocy nad Polską

Największe szanse na opady śniegu w Polsce mają mieszkańcy regionów południowych. Mocniej popadać może również w pasie od Pomorza, przez Kujawy, centrum, po Śląsk. Jednak napiszę jeszcze raz, nocne opady śniegu będą miały charakter przelotny i lokalny. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 5-15 cm.

Noc z piątku na sobotę będzie praktycznie bezwietrzna w Polsce. Pamiętajmy, że przy braku wiatru oraz możliwości rozpogodzeń na wschodzie Polski spadki temperatury mogą być jeszcze większe.