24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 19/20 grudnia. Gęste mgły marznące, przymrozki i słabe opady w Polsce

W nocy z soboty na niedzielę Polska pozostanie pomiędzy wyżem ze wschodu a niżem znad Atlantyku. Napływać ma w dalszym ciągu ciepła masa polarno-morska z południowego-zachodu. W wielu miejscach zalegać będzie podinwersyjne zachmurzenie oraz mgły, które szczególnie gęste będą na południu, centrum i zachodzie oraz wschodzie w drugiej części nocy.

Sytuacja synoptyczna na dzień 20.12.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy najwięcej chmur na północy, centrum oraz częściowo na południu i wschodzie. Pogodne niebo będzie miejscami zachodzie i południowym-zachodzie. Dominować mają głównie chmury Stratus i Cirrus. Niewykluczone są opady mżawki na północnym-wschodzie, a nad ranem również śniegu ziarnistego na Suwalszczyźnie. W drugiej części nocy gęste mgły obejmą wiele miejsc, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność, gdyż mogą ograniczać widzialność do 100-300 metrów.

Prognoza zachmurzenia dla Polski na noc z soboty na niedzielę. Najprawdopodobniej obszar mgieł będzie większy niż sugeruje to model SWISS-HD.

Przymrozki obejmą wschód, południu oraz centrum. Niewykluczone są także na północy oraz zachodzie Polski. Termometry pokażą przeważnie od -2°C do 2°C. Najcieplej będzie wzdłuż polskiej linii brzegowej Morza Bałtyckiego, gdzie temperatura wyniesie 3°C/4°C. Najchłodniej na obszarach podgórskich, gdzie temperatura obniży się do -7°C.

Prognozowana temperatura powietrza na godziny poranne w niedzielę.

Wiatr przeważnie słaby, tylko w Sudetach porywy powyżej 50 km/h. Wiać ma z sektora południowego i południowo-wschodniego. Niewielka prędkość wiatru spowodowana będzie małą różnicą ciśnienia w naszej części Europy.