Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 19/20 stycznia. Ocieplenie w Polsce. Niebezpieczne opady marznące

Pogoda na poniedziałek 01.02.2021

Polska przez wiele dni znajdowała się pod wpływem arktycznych mas powietrza. Przynosiło to duże spadki temperatur. Nocami mróz sięgał -27 stopni. Od poniedziałku sytuacja pogodowa zmienia się. Z zachodu nadeszło ocieplenie. Nadchodząca noc z 19 na 20 stycznia w Polsce przyniesie dalsze ocieplenie, ale i niebezpieczne opady w kraju.

Śnieg i opady marznące w nocy nad Polską

Zacznijmy od opadów, gdyż te mogą być w nocy niebezpieczne dla użytkowników dróg. Już po południu do Polski zachodniej wkroczy kolejna porcja opadów.

Opady śniegu wieczorem w Polsce

Będą to opady śniegu, jednak lokalnie nie wyklucza się opadów mokrego śniegu i marznącego deszczu. Zalecamy ostrożność na drogach i chodnikach Polski zachodniej i centralnej. W kolejnych godzinach nocy z wtorku na środę strefa opadów sunęła będzie dalej na wschód. Druga część nocy to już opady w większości regionów Polski.

śnieg i marznące opady w nocy w Polsce

W centrum i na wschodzie Polski padał będzie śnieg. Lokalnie, zwłaszcza w centrum kraju opady śniegu mogą być intensywne. Od zachodu, w sektorze dużo cieplejszych mas powietrza śnieg przechodził będzie w opady deszczu marznącego i samego deszczu. Warunki drogowe na zachodzie kraju będą w nocy trudne.

Mróz na wschodzie, odwilż na zachodzie Polski. Duża różnica temperatury w nocy

W nocy nad Polskę nadal napływało będzie cieplejsze powietrze z zachodu. Mróz utrzyma się w nocy już tylko we wschodniej części kraju. Na wschodzie Polski temperatury w nocy już przyjemne. Do -4 pokażą termometry na Podlasiu i wschodzie Lubelszczyzny.

Temperatura w nocy w Polsce

Regiony centralne kraju to temperatura w okolicach zera. Zachód Polski już w nocy z dodatnią temperatura powietrza. Na krańcach południowo zachodniej Polski termometry wskazywać mogą w nocy nawet plus 4 stopni Celsjusza. Temperatury na nizinach nie będzie obniżał wiatr, który w nocy będzie praktycznie nieodczuwalny. Silniejsze porywy wiatru pojawią się w nocy w górach i na pogórzu.