Pogoda na noc 2/3 stycznia 2021. Śnieg oraz opady marznące i mgły w Polsce

W nocy z soboty na niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Zasadniczy wpływ będzie mieć niż z centrum nad Morzem Śródziemnym. Z południa na północ przemieszczać ma się front ciepły, za którym napływa nieco cieplejsza masa powietrza.

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.01.2020, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie zachmurzenie duże i całkowite w wielu miejscach Polski. Od południa postępować zaczną rozpogodzenia, które obejmą zwłaszcza województwa południowe i częściowo wschodnie. Bliżej godzin porannych w niedzielę nad południowo-zachodnią część kraju nasunie się strefa opadów atmosferycznych o natężeniu słabym oraz umiarkowanym. Będzie to zarówno śnieg, jak i też deszcz ze śniegiem. Niewykluczone są też opady marznące.

Prognoza temperatury powietrza na drugą część nocy 2/3 stycznia 2021.

Wcześniej opady deszczu, jak i też deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu możliwe są w pierwszej części nocy na wschodzie, częściowo w centrum oraz na północnym-wschodzie. Lokalnie o charakterze marznącym powodującym gołoledź.

Miejscami rozwiną się mgły. Szczególnie na zachodzie, północy oraz na północnym-wschodzie. Mogą mieć charakter marznący i powodować oblodzenie dróg i chodników.

Prognoza zachmurzenia oraz zasięg opadów atmosferycznych dla Polski.

Ze względu na niewielką różnice ciśnienia w naszej części Europy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jedynie w górach oraz na obszarach podgórskich silniejszy do 80-90 km/h. Wiatr ma wiać z południowego-wschodu, wschodu i północnego-wschodu.