25 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 23/24 grudnia 2020. Deszcz w wielu miejscach i 10 stopni w Polsce

W nocy ze środy na czwartek Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu w wielu regionach naszego kraju. Będziemy w bardzo ciepłej jak na grudzień masie polarnomorskiej z południa Starego Kontynentu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 24.12.2020, 00 UTC

Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. W obrębie frontu ciepłego wystąpią opady deszczu. Szczególnie intensywnie popada na północy kraju.

Prognoza opadów, zachmurzenia i mgieł oraz zamgleń na noc ze środy na czwartek.

Największe sumy opadowe są prognozowane na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Środkowym i Wschodnim oraz na Warmii i Mazurach. Natężenie w tych rejonach ma być umiarkowane i silne. Prognozowana akumulacja opadów do 5-15 mm.

Prognozowana wysokość opadów deszczu do godzin porannych w czwartek.

Najniższe wartości będą na termometrach w północnej części kraju, gdzie przeważnie ma być od -2°C do 3°C. Cieplej w centrum na południu i południowym-zachodzie, tutaj w najchłodniej momencie nocy temperatura wyniesie od 1°C do 10°C.

Prognoza temperatury powietrza na noc 23/24 grudnia 2020 dla Polski.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Jedynie na południowym-zachodzie oraz na Pogórzu oraz w Sudetach i Tatrach porywy do 90-110 km/h.

POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR TUTAJ.