Pogoda na noc 23/24 lipca 2021. Brak opadów i burz. Nie będzie to dalej noc tropikalna

Pogoda. W piątek dalej panowała stabilna sytuacja baryczna. Nadal wpływ na pogodę miał wyż z głównym ośrodkiem w rejonie Wysp Owczych. Pozostawaliśmy w dość ciepłej, przetransformowanej polarnej morskiej masie powietrza. Należy wspomnieć, że obecność inwersji temperatury na wysokości około 3 km uniemożliwiła rozwój burz. Występowała mała niestabilność i zasoby wilgoci w warstwie pod nią. Dlatego miejscami mogły wystąpić niewielkie, przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południu i w centrum kraju.

W nocy z piątku na sobotę Polska pozostanie w zasięgu stopniowo słabnącego klina wysokiego ciśnienia. Dalej pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza. Warto jednak dodać, że od południowego-zachodu ma nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia nad dzielnice zachodnie.

Anomalia w polu ciśnienia, 23.04.2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

Pogoda. pole wyżowe

W wielu miejscach będzie bezchmurnie, bądź zachmurzenie małe. Nie są prognozowane w całym kraju opady atmosferyczne. Aura ma być stabilna za sprawą stabilnego, ale słabnącego stopniowo wyżu. W dalszym ciągu nie będzie to noc tropikalna za sprawą zalegania chłodniejszego powietrza niż zwrotnikowe w naszej części Europy.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza na noc 23/24 lipca 2021, 3Z dla Polski według ICON

Pogoda. Temperatura w Polsce

Prędkość wiatr ma być niewielka z uwagi na mały gradient baryczny. Powieje słabo ze zmiennych kierunków w całym kraju.