25 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 25/26 grudnia 2020 dla Polski. Śnieg w wielu miejscach. Oblodzenie dróg i chodników

W nocy z piątku na sobotę Polska znajdzie się pomiędzy rozległym wyżem znad Atlantyku a niżem znad Rosji. Napływać będzie masa arktyczna z północnego-zachodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 26.12.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Jedynie na północy oraz gdzieniegdzie w centrum możliwe rozpogodzenia. W całym kraju możliwe są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej.

Na przeważającym obszarze Polski termometry pokażą od -3°C do -1°C. Jedynie w górach oraz na obszarach podgórskich możliwe spadki temperatury poniżej -10°C. Cieplej jedynie nad polskim morzem, gdzie na termometrach może być około 2°C.

Prognozowane zachmurzenie, rodzaj oraz miejsce wystąpienia przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem w nocy z 25/26 grudnia 2020.

Miejscami utworzy się niewielka pokrywa śnieżna. Na nizinach przeważnie od 0,5 cm do 3 cm. W polskich górach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 cm.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej w sobotę rano według modelu SWISS-HD.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu, w drugiej części nocy skręcający na zachodni. Poza obszarami górskimi porywy nie przekroczą 40 km/h. Silniejsze porywy wiatru jedynie nad polskim morzem, gdzie powieje do 50 km/h. W polskich górach oraz na obszarach podgórskich do 70 km/h. Możliwe są tam zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć.