Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 3/4 stycznia 2021. Śnieg w Polsce, ślisko na drogach

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska pozostanie pod wpływem rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Decydujący wpływ na pogodę ma mieć niewielki niż znad Słowacji. Z południowego-wschodu na północny-zachód przemieszczać będzie się front ciepły.

Sytuacja synoptyczna na dzień 4.01.2021, 12 UTC

Zachmurzenie podczas nadchodzącej nocy będzie duże i całkowite. Jedynie na krańcach południowych możliwe są większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Opady atmosferyczne wystąpią w wielu miejscach Polski. Na zachodzie i północy możliwe są opady śniegu, jak i też deszczu ze śniegiem.

Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie także deszczu ze śniegiem wystąpią w centrum oraz miejscami na wschodzie Polski. Lokalnie będą to opady marznące. Największe opady śniegu wystąpią na północy kraju. Lokalnie rozwiną się też mgły.

Na Pomorzu Środkowym oraz Wschodnim możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Szczególnie intensywne opady występować będą w pierwszej części nocy.

Prognoza zachmurzenia, mgieł, rodzaju opadów atmosferycznych na obszarze Polski podczas nadchodzącej nocy.

Prognoza wysokości pokrywy śnieżnej do godzin porannych 4 stycznia 2021 dla Polski.

Temperatura wyniesie od -2°C do 3°C. Najcieplej ma być na południowym-wschodzie Polski oraz południu Polski. Najchłodniej będzie na zachodzie i północy.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i północnego-wschodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są na polskim wybrzeżu do 40-50 km/h.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz