24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 4/5 grudnia 2020. Brak przymrozków, dużo chmur i halny do 160 km/h w Polsce

W nocy z piątku na sobotę Polska znajdzie się pomiędzy niżem znad Wysp Brytyjskich a wyżem znad Rosji. Dodatkowo zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny przebiegający z południa przez centrum aż po północ kraju.

Sytuacja synoptyczna na dzień 5.12.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże, w wielu miejscach całkowite z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od południa. Na wschodzie, centrum i południowym-wschodzie możliwe lokalne mgły. Opady atmosferyczne nie powinny wystąpić w całej Polsce oprócz Tatr, gdzie może spaść deszcz ze śniegiem.

Prognoza zachmurzenia oraz zjawisk na noc z piątku na sobotę na obszarze Polski według SWISS-HD.

Noc przyniesie najwyższe temperatury na południu, częściowo zachodzie i cz. w centrum, Termometry pokażą na wymienionych obszarach od 4°C do 8°C. Chłodniej na wschodzie, północy i północnym-wschodzie, gdzie będzie od 0°C do 5°C.

Prognoza temperatury powietrza na godziny poranne w sobotę dla Polski.

Wiatr w nocy umiarkowany, okresowo silny. Na nizinach przeważnie porywy od 30 km/h do 50 km/h. Na obszarach podgórskich i górskich halny z południa i południowego-wschodu. Porywy wiatru do 130-160 km/h, zwłaszcza w szczytowych partiach polskich gór.

Prognoza porywów wiatru na drugą część nocy. W polskich górach prędkość wiatru może być wyższa.