26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 6/7 stycznia. Spadnie 10 cm śniegu w Polsce

W nocy ze środy na czwartek Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego układu niżowego z rodowodem śródziemnomorskim. Znajdziemy się w strefie frontu okluzji wędrującego z południa na północ.

Sytuacja synoptyczna na dzień 7.01.2021, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże i całkowite. Jedynie na krańcach południowych możliwe są przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Strefa opadów atmosferycznych na froncie okluzji ma przemieszczać się z południa na północ.

Umiarkowane, okresowo intensywne opady śniegu wystąpią na południu, następnie z biegiem czasu opady atmosferyczne przesuną się do centrum kraju, najpóźniej dotrą do północnej części Polski. Przeważnie prognozowane są opady białego puchu i mieszane i obejmą wiele regionów naszego kraju. Lokalnie niewykluczone jest oblodzenie dróg i chodników. Miejscami wystąpią mgły osadzające szadź.

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów na noc ze środy na czwartek dla Polski oraz godziny poranne 7 stycznia 2021. Strefa opadów wędrować ma z południa na północ.

Temperatura na nizinach wyniesie od -3°C do 1°C. Jedynie na obszarach podgórskich i górski spadki temperatury do -7°C.

Prognozowana wysokość do godzin porannych w czwartek na obszarze Polski.

Wiatr w całym kraju będzie słaby ze zmiennych kierunków, mając na uwadze przemieszczanie się płytkiego ośrodka niżowego przez naszą część Polski. Jedynie na obszarach podgórskich i górskich silniejszy do 60-70 km/h.

Położenie opadów można śledzić tutaj