Pogoda na noc. Atlantyckie niże w natarciu, mniej mgieł. Lokalnie deszcz i brak burz

W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, wieloośrodkowego atlantyckiego niżu. Jedynie krańce wschodnie pozostaną na skraju wyżu znad Rosji. Z zachodu na wschód przemieszczać będzie się front ciepły.

Sytuacja synoptyczna na dzień 2.11.2020, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie przeważnie duże, miejscami całkowite. Najwięcej pogodnego nieba będzie w pierwszej części na południowym-wschodzie i wschodzie Polski. Opady deszczu występować będą na południu, miejscami w centrum, W drugiej części nocy opady na froncie ciepłym nasuną się m.in nad Pomorze Zachodnie oraz Wielkopolskę oraz Pomorze i Kujawy. Opady mżawki możliwe są na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie na zachodzie. Wystąpią tam dwucyfrowe dodatnie wartości, najchłodniej będzie na wschodzie. Na krańcach południowo-wschodnich niewykluczony lekki przymrozek.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł na noc dla Polski.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł będzie na południu, lokalnie na wschodzie. Mgły mogą wystąpić również na północy, lecz nie powinny być tak intensywne.

Wiatr we wschodniej, centralnej i południowej Polsce będzie słaby. Najsilniej powieje na zachodzie i północy do 40 km/h/ 50 km/h.

Prognoza prędkości wiatru na drugą część nocy.