Pogoda na noc. Chłodna noc w Polsce. Mniej opadów. Możliwe burze

pogoda noc

Środa przynosiła stopniową poprawę pogody i rozpogodzenia nadciągające od południa. Na północy kraju do końca dnia zalegało zachmurzenie, a w wielu regionach padał deszcz. Opady deszczu na północy, lokalnie nadal były intensywne.

Bardzo podobnie zapowiada się nadchodząca noc z środy na czwartek. To właśnie nad Polską północną i północno zachodnią zalegać będzie najwięcej chmur, z których padał będzie deszcz. Opady deszczu w nocy nadal mogą być lokalnie intensywne.

Dodatkowo, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami w nocy. Zjawiska burzowe wystąpić mogą nad Morzem. W zachodniopomorskim burze mogą mieć w nocy gwałtowny przebieg.

To będzie dość chłodna noc w Polsce. W większości regionów temperatury oscylowały będą w okolicach 10 stopni. Na Suwalszczyźnie i na terenach podgórskich słupki rtęci wskazywać mogą tylko 8-9 kresek powyżej zera.

temperatury w nocy

Na wschodzie Polski od 10 do 11 stopni. Podobne temperatury w Polsce centralnej. Najcieplej w zachodnich regionach kraju. Tam gdzie niebo przykryją chmury deszczowe i utrudnią radiację ciepła z powierzchni ziemi, tam temperatury będą wyższe. Od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę, po pomorze zachodnie słupki rtęci wskażą nawet 15 stopni.